Rekordní obchod. Basketbalový klub Houston Rockets byl prodán za 2,2 miliardy dolarů

ČTK Sport ČTK, Sport
5. 9. 2017 18:51
Miliardář Tilman Fertitta koupil basketbalový klub NBA Houston Rockets od obchodníka Leslieho Alexandra za rekordní sumu 2,2 miliardy dolarů.
Basketbalový klub Houston Rockets mění majitele.
Basketbalový klub Houston Rockets mění majitele. | Foto: Reuters

New York - Basketbalový klub Houston Rockets změnil majitele za rekordní 2,2 miliardy dolarů (zhruba 54 miliardy korun). Novým vlastníkem dvojnásobného vítěze NBA se stal místní miliardář Tilman Fertitta, který koupil texaský celek od obchodníka Leslieho Alexandera. Větší částku podle ESPN za tým elitní zámořské basketbalové soutěže dosud nikdo nezaplatil. Transakci ještě musí schválit rada guvernérů.

Alexander si pořídil Rockets v roce 1993 za 85 milionů dolarů a krátce po jeho vstupu do klubu vyhrál Houston v letech 1994 a 1995 NBA. V červenci třiasedmdesátiletý miliardář oznámil, že klub prodá. Časopis Forbes předtím odhadl hodnotu Rockets, za které nastupuje hvězdný rozehrávač James Harden, na 1,65 miliardy dolarů.

Fertitta zaplatil za klub ještě výrazně více. "Splnil se mi dlouholetý sen," uvedl v prohlášení šedesátiletý byznysmen, který vlastní jednu z největších amerických společností provozující restaurace, hotely a kasina. O koupi Rockets měl zájem už před 24 lety, ale tehdy ho přeplatil Alexander.

 

Právě se děje

před 33 minutami

Po protestech na Kubě poslalo Rusko do Karibiku humanitární pomoc

Rusko po masivních protestech na Kubě poslalo do karibské země více než 88 tun humanitární pomoci. Dva letouny Antonov An-124 dopravily do země potraviny a zboží pro ochranu obyvatel, včetně milionu roušek. Oznámilo to dnes ruské ministerstvo obrany.

Kvůli koronavirové krizi se na Kubě v poslední době výrazně zhoršila hospodářská situace. To vyvolalo tento měsíc masivní protesty, největší za 30 let.

Další zprávy