Reichelt vyhrál Hahnenkamm, ale o Soči kvůli operaci přijde

Aktualizováno 27. 1. 2014 22:16
Hannes Reichelt v sobotu vrátil domů do Rakouska po osmi letech vítězství ve sjezdu v Kitzbühelu, ale národní hrdina kvůli operaci nebude moci startovat na olympiádě v Soči.
Hannes Reichelt.
Hannes Reichelt. | Foto: Reuters

Innsbruck - Hannes Reichelt v sobotu vrátil domů do Rakouska po osmi letech vítězství ve sjezdu Světového poháru v Kitzbühelu, ale národní hrdina kvůli operaci nebude moci startovat na olympiádě v Soči.

Rakouský svaz dnes oznámil, že třiatřicetiletý lyžař musí na operaci s vyhřezlou ploténkou. Zákroku se podrobí v Innsbrucku, kde prošel vyšetřením vyšetření kvůli bolestem zad, které se u něj objevily krátce před sobotním startem.

"A ukázalo se, že operace je nevyhnutelná. Ještě štěstí, že jsem na vyšetření šel, jinak mohly přijít vážné následky," uvedl v prohlášení vítěz sedmi závodů Světového poháru.

"Zdraví je zkrátka na prvním místě, chci i po kariéře normálně sportovat. Bohužel můj olympijský sen se tím pádem rozplynul," řekl vicemistr světa v superobřím slalomu z roku 2011. Pod pěti kruhy se Reichelt představil jen jednou, v Turíně v roce 2006 obsadil v super-G desáté místo.

V Soči měl být hlavní rakouskou nadějí v rychlostních disciplínách. "Hannes je v životní formě a tohle je pro něj samozřejmě hodně hořké, zdraví má ale přednost. Snad se rychle uzdraví a brzy vrátí," uvedl sportovní ředitel rakouského svazu Hans Pum. Reichelt se v této sezoně prosadil celkem pětkrát na stupně vítězů.

Nyní se stane ústřední postavou rakouských sjezdařů, kteří před čtyřmi roky ve Vancouveru vyšli medailové naprázdno, úřadující šampion Světového poháru Marcel Hirscher, specialista na točivé disciplíny.

Místo Reichelta byl do Soči dodatečně nominován Joachim Puchner, kterého čeká olympijská premiéra. Ve Světovém poháru dosud nevyhrál, ale třikrát se probojoval na stupně vítězů. Naposledy v listopadu 2011 v super-G v Lake Louise, kde byl třetí. V této sezoně dojel nejlépe osmý.