Rasmussen může pokračovat v Tour

ČTK, SportPlus
20. 7. 2007 12:57
Lídr Tour de France Rasmussen může pokračovat v závodu
Michael Rasmussen
Michael Rasmussen | Foto: Reuters

Montpellier - Vedoucí jezdec Tour de France Michael Rasmussen může ve slavném cyklistickém závodu pokračovat bez ohledu na trest dánského svazu.

Ten Rasmussena ve čtvrtek vyloučil z reprezentace za to, že nehlásil mezinárodní unii UCI místa svého pobytu, čímž znemožnil dopingovým komisařům provést u něj zkoušku.

Dále čtěte:

K páteční 12. etapě Tour ale dostal svolení ke startu. Oznámil to ředitel závodu Christian Prudhomme.

Ten se ale zároveň podivil nad tím, proč dánský svaz se zveřejněním rozhodnutí čekal až do čtvrtka. Rasmussen totiž dostal od UCI varování o porušování pravidel o dopingu již 29. června. Pokud by třikrát nenahlásil místo pobytu pro možnou namátkovou kontrolu, mohlo by to být považováno za pozitivní test.

Ředitel Dánské cyklistické unie (DCU) Jesper Worre vysvětloval, že svaz původně nechtěl kauzu zveřejnit v průběhu Tour. Rasmussen však údajně lhal novinářům, což unie nehodlala tolerovat.

"Dánský tisk se Michaela začal ptát, jestli má nějaká varování. Řekl, že má jedno, a my jsme věděli, že to není pravda. Mohli jsme vypnout telefony a schovávat se nebo jsme mohli lhát, ale profesionální cyklistika není v situaci, kdy by mohl kdokoliv cokoliv skrývat.

Proto jsme s tím šli ven a včera odpověděli na otázku pravdivě. Bohužel to bylo zrovna během Tour de France," vysvětloval.

Ramussen před dnešní etapou novinářům řekl, že je klidný a uvolněný. "Je to maličkost. Spousta cyklistů dostává varování za neposkytnutí aktuálních informací, jsem jeden z mnoha," poznamenal Dán.

Povolení pokračovat obdržel asi hodinu a půl před startem dnešní etapy z Montpellier do Castres. Dánský vrchař jedoucí ve žlutém trikotu v ní bude hájit více než dvouapůlminutový náskok.

Kvůli ztrátě důvěry mu dánský svaz zakázal start na zářijovém mistrovství světa i příští rok na olympiádě v Pekingu.

 

 

 

 

Právě se děje

před 59 minutami

Dortmund suspendoval záložníka Sancha za pozdní příchody

V sestavě Borussie Dortmund v sobotním bundesligovém šlágru proti Mönchengladbachu překvapivě chyběl anglický záložník Jadon Sancho. Devatenáctiletého fotbalistu vedení klubu suspendovalo za pozdní návrat z reprezentace, s níž v minulém týdnu prohrál v Praze s českým výběrem 1:2 a v pondělí v Sofii deklasoval Bulhary 6:0.

"Bylo to jen na jeden den, na Ligu mistrů bude zpátky," řekl sportovní ředitel Michael Zorc. Borussia nastoupí ve slávistické skupině F ve středu v Miláně proti Interu.

Podle britských médií se Sancho vrátil do Dortmundu téměř o 24 hodin později, než měl a čas nedodržel opakovaně. Na hřišti se přitom mladému Angličanovi daří, v sedmi bundesligových zápasech dal tři góly. Borussia v sobotu i bez něj porazila lídra tabulky Mönchengladbach 1:0.

Další zprávy