Rasmussen dál v čele Tour, etapu vyhrál Contador

ČTK, SportPlus
22. 7. 2007 18:14
Rasmussen nestačil v Pyrenejích jen na Contadora a zvýšil náskok
Španěl Alberto Contador - vítěz 14. etapy Tour.
Španěl Alberto Contador - vítěz 14. etapy Tour. | Foto: Reuters

Plateau-de-Beille - Dánský cyklista Michael Rasmussen udělal ve 14. etapě výrazný krok k celkovému vítězství na Tour de France.

Lídr průběžného pořadí nestačil v nedělní náročné pyrenejské etapě pouze v závěru na Španěla Alberta Contadora, před nímž nyní celkově vede o 2:23 minuty.

Duo Rasmussen a Contador setřáslo své soupeře častými nástupy během závěrečného stoupání do stanice lanovky na Plateau-de-Beille.

Dále čtěte:

Těsně před páskou měl po 197 km rychlejší spurt Contador, který si dojel pro premiérové vítězství na Tour a posunul se díky tomu ze třetího na druhé místo celkového pořadí.

Šestatřicet sekund za nejrychlejším duem dojel vítěz královské alpské etapy Juan Soler z Kolumbie, jenž o tři sekundy porazil Američana Leviho Leipheimera.

 Dvaapadesát sekund zaostal na pátém místě Španěl Carlos Sastre a až minutu za ním se na vrcholu objevila německo-australská dvojice Andreas Klöden, Cadel Evans. Bývalý biker Evans klesl z druhého na třetí místo. Za Rasmussenem po sobotě zaostával rovnou minutu, nyní je zpět o 3:04.

Už v prvním ze dvou těžkých stoupání nejvyšší kategorie odpadl Alexandr Vinokurov, jehož zmrtvýchvstání se tak omezilo pouze na sobotní časovku, kterou s velkým náskokem vyhrál.

V neděli však nestačil v sedmnáctikilometrovém výšlapu na Port de Pailheres, v jen o kilometr kratším výjezdu na Plateau-de-Beille se již mezi nejlepšími neobjevil.

Vrchařské schopnosti jezdců prověří i pondělní 15. etapa, v níž jsou na 196 kilometrech dvě stoupání druhé, dvě první a jedno nejtěžší kategorie.

Výsledky - 14. etapa (197 km):
1. Contador (Šp.) 5:25:48 hod., 2. Rasmussen (Dán.) stejný čas, 3. Soler (Kol.) -37, 4. Leipheimer (USA) -40, 5. Sastre (Šp.) -53, 6. Klöden (Něm.), 7. Evans (Austr.) oba -1:52, 8. Colom (Šp.), 9. Kašečkin (Kaz.) oba -2:23, 10. Popovyč (Ukr.) -3:06.
Průběžné pořadí:
1. Rasmussen 64:12:15, 2. Contador -2:23, 3. Evans -3:04, 4. Leipheimer -4:25, 5. Klöden -4:38, 6. Sastre -5:50, 7. Kašečkin -6:58, 8. Astarloza -8:25, 9. Valverde (oba Šp.) -9:45, 10. Popovyč -10:55.

 

Právě se děje

před 59 minutami

Klicperovo divadlo muselo zrušit premiéru komedie Woodyho Allena kvůli autorským právům

Klicperovo divadlo v Hradci Králové muselo na poslední chvíli zrušit sobotní premiéru komedie Woodyho Allena Spáči kvůli neschváleným autorským právům k adaptaci hry, řekl mluvčí divadla Martin Sedláček. "Autorská práva jsou zatím v řešení. Tím, že vzniká úplně nová adaptace, musí se schvalovat. Některé věci vznikají přímo při zkoušení," uvedl Sedláček.

Divadlo informaci zveřejnilo krátce před představením a kromě premiéry odložilo i první reprízu naplánovanou na 21. října. Původně filmovou komedie z roku 1973, kde hlavní role zahráli Woody Allen a Diane Keatonová, adaptovali pro divadlo Adam Skala a Martin Satoranský. Prvně jmenovaný se ujal i režie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy