Rasmussen čelí dalšímu podezření z dopingu

ČTK, SportPlus
21. 7. 2007 10:16
Bývalý biker nařkl Rasmussena z pokusu o pašování dopingu
Michael Rasmussen - hrdina, nebo dopingové monstrum?
Michael Rasmussen - hrdina, nebo dopingové monstrum? | Foto: Reuters

Boulder - Jméno aktuálního lídra Tour de France Michaela Rasmussena je čím dál více spojováno s možným porušením dopingových pravidel.

Poté, co ho ve čtvrtek kvůli pochybení při ohlašování pobytu vyřadil dánský svaz z reprezentace, přišel bývalý americký amatérský biker s pět let starou příhodou, v níž elitního vrchaře obviňuje z pokusu o pašování krevního dopingu.

Dále čtěte:

Nyní jednatřicetiletý Whitney Richards se s Rasmussenem spřátelil v roce 2001, když se Dán, jenž byl elitním jezdcem na horských kolech, připravoval v Coloradu na MS ve Vailu.

V březnu následujícího roku ho současný lídr týmu Rabobank požádal, aby mu dovezl do Itálie, kde mají oba muži druhý domov, krabici s cyklistickými tretrami, které u něj zapomněl.
   
Místo bot však Richard v krabici našel čtrnáct plastikových sáčků s tekutinou připomínající krev, jež byly nadepsány Biopure.

Spolu se svým přítelem-fyziologem, kterého si raději po nálezu zavolal, zjistili, že se jedná o látku Hemopure, která je zakázána Světovou antidopingovou agenturou.

Američan podle svých slov následně pytlíky rozstříhal a vylil do záchodu. Když o tom později Rasmussena informoval, hodně ho tím prý rozzlobil. Aktuální lídr Tour na tiskové konferenci po páteční etapě přiznal, že Richardse zná, další komentář k pět let starému případu neposkytl.

Sám Richards prý vyšel s příhodou na světlo poté, co slyšel Rasmussena slibovat cyklistickým fanouškům, že mu mohou věřit. "Je to strašně fajn kluk, žádné monstrum.

Jen prostě udělal špatné rozhodnutí a zatáhl mě do toho," řekl Američan agentuře AP poté, co jako prvnímu vyprávěl svou historku specializovanému magazínu VeloNews.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Haftarovy síly získaly zpět klíčové město na západě Libye

Síly odštěpenecké vlády polního maršála Chalífy Haftara se v neděli opětovně zmocnily klíčového města na západě Libye, které bylo od května pod kontrolou jednotek podporujících libyjskou vládu uznávanou OSN. S odvoláním na mluvčího Haftarovy armády (LNA) o tom dnes informuje agentura AP.

Libyi sužuje konflikt různých frakcí už od pádu diktátora Muammara Kaddáfího v roce 2011. Haftarovy jednotky, které se opírají o podporu Egypta, Spojených arabských emirátů a Ruska, minulý rok v zahájily ofenzívu ve snaze dobýt metropoli Tripolis a svrhnout tamní vládu Fáize Sarrádže. Tu uznává OSN a podporuje ji mimo jiné Turecko.

Zdroj: ČTK
Další zprávy