Rakušané totálně ovládli další sjezd, teď kralovali v Ga-Pa

ČTK Sport ČTK, Sport
28. 2. 2015 16:08
Zkrácený sjezd Světového poháru v Garmisch-Partenkirchenu skončil stejně jako při posledním závodě v Saalbachu trojnásobným triumfem rakouských lyžařů.
Druhý Romed Baumann, vítězný Hannes Reichelt a třetí Matthias Mayer slaví po rakouském úspěchu ve sjezdu SP v Garmisch-Partenkirchenu
Druhý Romed Baumann, vítězný Hannes Reichelt a třetí Matthias Mayer slaví po rakouském úspěchu ve sjezdu SP v Garmisch-Partenkirchenu | Foto: Reuters

Garmisch-Partenkirchen - Zkrácený sjezd Světového poháru v Garmisch-Partenkirchenu skončil stejně jako při posledním závodě v Saalbachu trojnásobným triumfem rakouských lyžařů.

V německém středisku zvítězil Hannes Reichelt o setinu před Romedem Baumannem, třetí skončil olympijský vítěz Matthias Mayer s mankem 24 setin. Před týdnem v domácím prostředí triumfovali Rakušané v pořadí Mayer, Max Franz, Reichelt.

Čtyřiatřicetiletý mistr světa v super-G Reichelt vyhrál v pohárovém seriálu podesáté, v královské disciplíně to byl jeho čtvrtý triumf.

Závod zkrátila mlha

"Necítil jsem se vůbec ideálně, pár oblouků jsem netrefil. Ale tak to občas bývá," řekl Reichelt a jakoby se omluvil za minimální rozdíl, jakým porazil krajana Baumanna. "V životě se člověku všecko vrátí, i ta setina se Romedovi vrátí. Stejně jako to u mě zase jednou půjde opačným směrem," podotkl.

Závod se jel na zkrácené trati, protože horní část sjezdovky Kandahar byla utopená v mlze, kvůli čemuž byl také start odložen o více než dvě hodiny. Takové podmínky vůbec nesedly nejlepšímu sjezdaři sezony Kjetilu Jansrudovi z Norska, který zajel až 19. čas. Příliš si tak nevylepšil pozici v boji o velký křišťálový glóbus a před nedělním obřím slalomem ztrácí na rakouského obhájce celkového prvenství Marcela Hirschera stále přes sto bodů.

Závod SP v sjezdovém lyžování v Garmisch-Partenkirchenu (Německo):

Muži - sjezd: 1. Reichelt 1:11,90, 2. Baumann -0,01, 3. Mayer (všichni Rak.) -0,24, 4. Varettoni -0,28, 5. Paris (oba It.) -0,31, 6. Sullivan (USA) -0,39, 7. Kriechmayr -0,41, 8. Streitberger (oba Rak.) -0,45, 9. Defago (Švýc.) -0,47, 10. Franz (Rak.) -0,48.

Průběžné pořadí sjezdu (po 8 z 10 závodů): 1. Jansrud (Nor.) 469 b., 2. Reichelt 385, 3. Paris 357, 4. Mayer 356, 5. Fayed (Fr.) 294, 6. Nyman (USA) 268, ...30. Bank (ČR) 63.

Průběžné pořadí SP (po 28 z 37 závodů): 1. Hirscher (Rak.) 1028, 2. Jansrud 924, 3. Pinturault (Fr.) 699, 4. Mayer 687, 5. Paris 666, 6. Neureuther (Něm.) 662, ...31. Bank 199, 132. Krýzl 9, 136. Vráblík (oba ČR) 7.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Koulař Crouser vylepšil 32 let starý halový světový rekord

Americký koulař Ryan Crouser vytvořil na mítinku ve Fayetteville světový halový rekord. Osmadvacetiletý olympijský vítěz z Ria de Janeiro předčil pokusem 22,82 metru o šestnáct centimetrů výkon krajana Randyho Barnese, který se v čele historických tabulek držel 32 let.

Crouser se na devět centimetrů přiblížil svému absolutnímu maximu z loňského roku. Pod střechou měl jeho dosavadní osobní rekord hodnotu 22,60. Ve Fayetteville Barnsův výkon překonal dokonce dvakrát. Nejdál poslal kouli hned v první sérii, ve třetí ještě předvedl pokus dlouhý 22,70.

"Velmi dobrý start do roku 2021," řekl televizi ESPN Crouser. Historickým zápisem si upevnil první místo v letošních tabulkách, v nichž se za něj v sobotu zařadil výkonem 21,48 český rekordman Tomáš Staněk.

Barnes zůstává nadále absolutním světovým rekordmanem výkonem 23,12 z roku 1990. Za 23 metrů poslal 7,26 kg těžké náčiní také němec Ulf Timmermann (23,06), Crouser se výkonem 22,91 dělí o třetí místo v tabulkách s krajanem Joem Kovacsem a Italem Alessandrem Andreiem.

před 8 hodinami

Portugalský prezident de Sousa podle odhadů obhájil mandát

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa podle odhadů obhájil mandát, hned v prvním kole dnešních voleb se mu podařilo získat přes polovinu hlasů. S odkazem na projekci veřejnoprávní televize RTP o tom informují tiskové agentury.

De Sousa, který je zástupcem pravého středu, si podle odhadů zajistil 57 až 62 procent odevzdaných hlasovacích lístků. V čele Portugalska tak bude dalších pět let.

Další zprávy