Rakouskými sportovci roku jsou sjezdaři Hirscher a Fenningerová

29. 10. 2015 22:27
Dva sjezdaři - čtyřnásobný vítěz Světového poháru Marcel Hirscher a vítězka SP a dvojnásobná mistryně světa Anna Fenningerová - se stali rakouskými sportovci roku.
Marcel Hirscher se stal rakouským sportovcem roku.
Marcel Hirscher se stal rakouským sportovcem roku. | Foto: Reuters

Vídeň - Rakouskými sportovci roku jsou hvězdy sjezdového lyžování Marcel Hirscher a Anna Fenningerová. Nejlepším týmem byla dnes ve Vídni vyhlášena fotbalová reprezentace.

Čtyřnásobný vítěz Světového poháru Hirscher byl sportovcem roku poprvé v roce 2012. V následujících letech ho v tradiční novinářské anketě porazil fotbalista Bayernu Mnichov David Alaba, jenž letos skončil druhý. Třetí místo obsadil tenista Dominic Thiem.

Fenningerová vyhrála anketu potřetí za sebou a protáhla vítěznou sérii sjezdových lyžařek už na šest let. Pro vítězku SP a dvojnásobnou mistryni světa je ocenění alespoň malou náplastí na nedávné zranění kolena, jež ji připraví o celou lyžařskou sezonu a tím pádem i o šanci na další vítězství v anketě.

Fotbalisté jsou nejlepším týmem roku v Rakousku poprvé od roku 1997. Svěřenci trenéra Marcela Kollera postoupili suverénně bez porážky jako vítězové kvalifikační skupiny na mistrovství Evropy a příští týden budou poprvé v historii v nejlepší desítce žebříčku FIFA.