Ragbyovou hvězdu pokousal lev. Velšský reprezentant málem přišel v Jihoafrické republice o ruku

Sport Sport
17. 10. 2017 7:59
Velšský ragbyový reprezentant Scott Baldwin málem přišel o ruku poté, co ho v Jihoafrické republice pokousal lev. Do končetiny se mu totiž dostala infekce a podle lékařů mu hrozila i amputace.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Policie ČR

Londýn - Baldwin přicestoval minulý měsíc do Jihoafrické republiky se svým týmem Ospreys, se kterým ho čekal zápas proti domácímu celku Cheetahs. K incidentu došlo při návštěvě resortu Weltevrede Game Lodge, kde si ragbisté prohlíželi lví mláďata v kleci.

"Nejprve nám řekli, ať stojíme metr a půl od klece, pak se ptali, jestli nechceme jít blíž. Hladili jsme si je a všichni byli v pohodě. Myslím, že to, že mě kousnul, bylo proto, že jsem nejdřív pohladil lvici. To se samci nelíbilo, ale je to jen moje teorie," líčí Baldwin pro BBC. "Otočil jsem se k jednomu z kluků, abych mu podal telefon a on mě mohl vyfotit. Lev si asi myslel: Teď se nedívá, kousnu ho," pokračuje ragbista.

Baldwinův incident se lvem

Týmový doktor mu ránu vyčistil a sešil. "Kousanec prošel přímo skrz ruku. Měl jsem štěstí, že nezasáhl žádnou šlachu nebo vaz. Chirurg říkal, že to bylo jako vyhrát v loterii, že to byla nejlepší možnost vzhledem k tomu, že mě kousnul lev," vypráví Baldwin.

Jenže zas tak hladce všechno přece jen nešlo. Druhý den totiž nastaly komplikace. Do ruky se dostala infekce. "To byl největší problém," říká 28letý Bladwin. "Infekce postupovala paží a chirurg říkal, že jsem mohl o ruku přijít," doplňuje.

V nemocnici v Bloemfontein se musel podrobit zákroku. "Jednu operaci jsem měl ve čtvrtek, další v pátek. V sobotu mi dovolili letět domů s tím, že okamžitě musím znovu do nemocnice," prozrazuje 28letý ragbista, který na pozici mlynáře odehrál za Wales více než 13é reprezentačních zápasů. "Doma ve Swansea jsem musel na plastickou chirurgii, kde mi ránu ještě jednou vyčistili," doplňuje.

Měsíc po dramatických okamžicích se Baldwin pomaluje připravuje na návrat mezi háčka. "Mám všechny stehy venku a příští týden bych se rád vrátil do tréninku," říká Baldwin, který si už dá na šelmy dobrý pozor.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Zeman ve středu jmenuje Dörfla předsedou Vrchního soudu v Praze

Prezident Miloš Zeman ve středu jmenuje Luboše Dörfla novým předsedou Vrchního soudu v Praze. Informaci Českého rozhlasu potvrdil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Dörfl nyní vede ústecký krajský soud, v čele pražského vrchního soudu nahradí Jaroslava Bureše, kterému 2. ledna příštího roku skončí sedmileté funkční období.

Další zprávy