Ragbyovou hvězdu pokousal lev. Velšský reprezentant málem přišel v Jihoafrické republice o ruku

Sport Sport
17. 10. 2017 7:59
Velšský ragbyový reprezentant Scott Baldwin málem přišel o ruku poté, co ho v Jihoafrické republice pokousal lev. Do končetiny se mu totiž dostala infekce a podle lékařů mu hrozila i amputace.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Policie ČR

Londýn - Baldwin přicestoval minulý měsíc do Jihoafrické republiky se svým týmem Ospreys, se kterým ho čekal zápas proti domácímu celku Cheetahs. K incidentu došlo při návštěvě resortu Weltevrede Game Lodge, kde si ragbisté prohlíželi lví mláďata v kleci.

"Nejprve nám řekli, ať stojíme metr a půl od klece, pak se ptali, jestli nechceme jít blíž. Hladili jsme si je a všichni byli v pohodě. Myslím, že to, že mě kousnul, bylo proto, že jsem nejdřív pohladil lvici. To se samci nelíbilo, ale je to jen moje teorie," líčí Baldwin pro BBC. "Otočil jsem se k jednomu z kluků, abych mu podal telefon a on mě mohl vyfotit. Lev si asi myslel: Teď se nedívá, kousnu ho," pokračuje ragbista.

Baldwinův incident se lvem

Týmový doktor mu ránu vyčistil a sešil. "Kousanec prošel přímo skrz ruku. Měl jsem štěstí, že nezasáhl žádnou šlachu nebo vaz. Chirurg říkal, že to bylo jako vyhrát v loterii, že to byla nejlepší možnost vzhledem k tomu, že mě kousnul lev," vypráví Baldwin.

Jenže zas tak hladce všechno přece jen nešlo. Druhý den totiž nastaly komplikace. Do ruky se dostala infekce. "To byl největší problém," říká 28letý Bladwin. "Infekce postupovala paží a chirurg říkal, že jsem mohl o ruku přijít," doplňuje.

V nemocnici v Bloemfontein se musel podrobit zákroku. "Jednu operaci jsem měl ve čtvrtek, další v pátek. V sobotu mi dovolili letět domů s tím, že okamžitě musím znovu do nemocnice," prozrazuje 28letý ragbista, který na pozici mlynáře odehrál za Wales více než 13é reprezentačních zápasů. "Doma ve Swansea jsem musel na plastickou chirurgii, kde mi ránu ještě jednou vyčistili," doplňuje.

Měsíc po dramatických okamžicích se Baldwin pomaluje připravuje na návrat mezi háčka. "Mám všechny stehy venku a příští týden bych se rád vrátil do tréninku," říká Baldwin, který si už dá na šelmy dobrý pozor.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Útočník Teplý podepsal v NHL nováčkovskou smlouvu s Chicagem

Český hokejový útočník Michal Teplý podepsal nováčkovský kontrakt s Chicagem, které si ho vybralo ve čtvrtém kole loňského draftu NHL ze 105. místa. Osmnáctiletý rodák z Havlíčkova Brodu, který odehrál poslední sezonu za tým Winnipeg Ice v juniorské WHL, oznámil dohodu obou stran na svém instagramovém účtu.

"Jsem moc šťastný a cítím se poctěný, že jsem svůj první kontrakt v NHL podepsal s Blackhawks. Chci poděkovat všem lidem okolo sebe, kteří mi pomohli dostat se až sem. Nikdy bych to nedokázal bez mé rodiny, kamarádů a Winnipegu Ice. Také nemohu zapomenout na můj milovaný tým v Havlíčkově Brodu," okomentoval velký okamžik kariéry Teplý.

Účastník juniorského mistrovství světa na přelomu roku v Ostravě a Třinci, kde si za pět startů připsal stejný počet nahrávek, prošel postupně všemi mládežnickými výběry reprezentace. Během ročníku 2018/19 nastoupil v dresu Liberce do 15 extraligových utkání.

V poslední sezoně už Teplý zářil v barvách Ice. Za 53 zápasů si připsal 63 bodů díky 29 gólům a 34 nahrávkám, což znamenalo nejlepší produktivitu ze všech nováčků ve WHL.

Zdroj: ČTK
před 36 minutami

Google a Apple se spojily v boji proti koronaviru, monitorovat by mohly až tři miliardy lidí

Technologické firmy Google a Apple uzavřely partnerství, aby pomohly bránit šíření koronaviru. Zájemcům chtějí umožnit dozvědět se pomocí zařízení v chytrém telefonu, zda se nedostali do blízkosti nakažených nemocí Covid-19. Své partnerství oznámily v pátek. Monitorovat by mohly až tři miliardy obyvatel planety, pokud se do systému přihlásí.

Smartphony s operačním systémem iOS od Applu nebo Androidem od Googlu si budou moci vyměňovat informace prostřednictvím rozhraní bluetooth. Pokud se majitel takto vybaveného telefonu dostane do kontaktu s infikovaným jedincem, pošle mu přístroj zprávu, že se má izolovat a zůstat v karanténě.

Google a Apple uvedly, že technologii začaly vyvíjet před 14 dny a dostupná by mohla být v půli května. Dodaly, že nebude sledovat polohu nebo identitu uživatelů, ale zaznamená pouze údaje o tom, kdy se k sobě jejich telefony přiblížily.

Další zprávy