Hodně nepovedený žert. V Austrálii umístili do hlediště i podobiznu Hitlera

Rudolf Černík Rudolf Černík
2. 6. 2020 7:50
Nápad zaplnit ochozy stadionů, osiřelé při sportovních kláních kvůli pandemii koronaviru, fotografiemi nebo figurínami fanoušků získal popularitu po celém světě. V Austrálii však předvedli totální přešlap.
Foto: Twitter

Podobizny fanoušků zaplňují hlediště při zápasech běloruské fotbalové ligy i v německé Bundeslize, v Česku se jím inspirovala pražská Slavia 

Zkrášlit prázdné ochozy se rozhodla i australská televizní stanice Fox Sports. Během nedělního utkání ragbyové ligy mezi týmy Penrith a Newcastle upravovala vysílání tak, že na obrazovku promítala virtuální fotky fanoušků v hledišti. Jenže na jednu ze sedaček umístila i fotografii nacistického vůdce Adolfa Hitlera.

Skandální počin ihned zvedl vlnu odporu nejen v Austrálii a společnost se za své jednání musela omluvit.

"Část mé Nedělní Fox League Show, ve které jsme ukazovali záběry Hitlera v hledišti, byla ubohá a naprosto nevhodná. Vím, že Fox Sports se za to už omluvil, ale cítím, že bych se k tomu měl postavit i já osobně," uvedl Matthew Johns, bývalá ragbyová hvězda a moderátor pořadu.

"Uznávám, že to bylo špatně a omlouvám se našim divákům a každému, kdo je oprávněně znepokojen a uražen," doplnil Johns.

Zatím není jasné, kdo může za to, že se Hitlerova podobizna do vysílání dostala. Johns už se však spojil s představiteli australské židovské obce.

"Uznal, že toto téma je pro členy židovské komunity velice citlivé a urážlivé a že se to nemělo stát. Plně uznal, že to byla hrubá chyba, a oceňuji, jak se k tomu postavil," uvedl Vic Alhadeff, čelný představil židovské komunity v Novém Jižním Walesu.

 

Právě se děje

před 46 minutami

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Schválil to parlament

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Příslušný zákon dnes jednomyslně schválil místní parlament, informoval list The Scotsman. Podle odhadů by mělo opatření vyjít na 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy