Pomalované tváře, rytíři i hroziví klauni. Tak se fandilo na ragbyovém MS v Japonsku

Pomalované tváře, rytíři i hroziví klauni. Tak se fandilo na ragbyovém MS v Japonsku
Angličtí rytíři odešli z finále poraženi. Stalo se tak už potřetí ze čtyř pokusů o zisk koruny králů světového ragby.
Světový šampionát v ragby poprvé zamířil do Japonska. Domácí fanoušci byli nadšení a jejích láska k ragby byla v ochozech stadionů vidět. Kde jinde byste viděli diváka, jak vyráží na zápas v samurajském kostýmu?
Tohoto klauna v japonských barvách by se děti v cirkuse určitě bály.
All Blacks na obhajobu nedosáhli. Jejich příznivci mohli slavit alespoň bronz.
Foto: Reuters
Reuters Sport Reuters, Sport
4. 11. 2019 6:11
Podívejte se, jak se fandilo na světovém šampionátu v ragby, které se konalo na dvanácti stadionech po celém Japonsku.
 

Právě se děje

před 48 minutami

USA zvažují, že zpomalí stahování vojáků z Afghánistánu. Vede je k tomu postup Tálibánu

Americká armáda oznámila, že uvažuje o zpomalení tempa stahování svých vojáků z Afghánistánu kvůli novým územním ziskům, jež v poslední době zaznamenalo povstalecké hnutí Tálibán. Podle serveru BBC to oznámil mluvčí Pentagonu John Kirby, podle nějž nicméně stále platí, že poslední americký voják ze země odejde k 11. září. Zvláštní zmocněnkyně OSN pro Afghánistán dnes prohlásila, že Tálibán od května ovládl 50 z celkových 370 okrsků v Afghánistánu.

"Situace v Afghánistánu se neustále mění s tím, jak Tálibán podniká útoky a nájezdy na správní místa okrsků. Pokračují také násilnosti, kterých je příliš," řekl Kirby. "Pokud bude nutné upravit tempo nebo rozsah stahování, v jakýkoliv den i týden, tak si chceme ponechat možnost to udělat," dodal s tím, že americká armáda situaci každodenně vyhodnocuje.

Koalice vedená Američany odstranila režim Tálibánu v Afghánistánu v roce 2001 krátce po teroristických útocích v New Yorku a ve Washingtonu z 11. září téhož roku. Tálibán tehdy poskytoval útočiště Usámovi bin Ládinovi a dalším čelným postavám teroristické sítě Al-Káida, která útoky provedla.

Zdroj: ČTK
Další zprávy