Ragby bude sledovat víc Velšanů než diváků na stadionu

ČTK ČTK
14. 10. 2011 13:00
Na Millenniu bude zápas sledovat 65 tisíc lidí
Fanoušků Walesu bude na Millenniu v Cardiffu více než diváků v Novém Zélandu
Fanoušků Walesu bude na Millenniu v Cardiffu více než diváků v Novém Zélandu | Foto: Reuters

Cardiff - Televizní přenos semifinále mistrovství světa v ragby mezi Walesem a Francií bude na stadionu v Cardiffu sledovat víc fanoušků než samotný zápas v Eden Parku v Aucklandu.

Podle agentury AP na Millennium Stadium dorazí 65 tisíc lidí, zatímco kapacita novozélandské arény je o pět tisíc míst menší.

Vstupenky na přenos zápasu v Cardiffu rozdával zdarma velšský svaz a reakce lidí prý funkcionáře nepřekvapila.

"Vždycky jsme věřili, že máme nejlepší fanoušky na světa a tohle je důkaz. Od chvíle, kdy jsme oznámili, že pro ně otevřeme stadion, byl jejich zájem fantastický," prohlásil výkonný ředitel svazu Roger Lewis.

Čtěte také:
Obhájce titulu Jižní Afrika na ragbyovém MS končí

Wales bude hrát o první postup do finále v historii. V semifinále mistrovství světa je tým trenéra Warrena Gatlanda podruhé, naposledy se v něm objevil v roce 1987.

Francie je v semifinále pošesté, ale jen dvakrát dokázala uspět. Ve finále v obou případech v letech 1987 a 1999 prohrála.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Třináctku zadržených kvůli loňské smrti 39 Vietnamců, jejichž těla se našla v kontejneru u Londýna, obvinili

Třináct osob, které byly ve Francii zadrženy v souvislosti s loňskou smrtí 39 vietnamských migrantů, jejichž těla byla nalezena v Británii, bylo obviněno z organizovaného pašování lidí, napomáhání při vstupu na území a ze zločinného spolčení. Šest z nich bylo obviněno z neúmyslného zabití. Dvanáct ze zadržených je ve vazbě, poslední se nachází pod soudním dohledem. Informovala o tom dnes agentura AFP s odvoláním na soudní zdroj. Těla migrantů se našla loni v říjnu v chladírenském kontejneru nedaleko Londýna.

Obvinění jsou převážně Vietnamci a Francouzi. Zadrženi byli v úterý na různých místech v okolí Paříže. Ve stejnou dobu zatkla policie v Belgii v souvislosti se smrtí vietnamských migrantů dalších 13 lidí. Mezinárodní operaci koordinovala agentura EU pro justiční spolupráci Eurojust a policejní agentura Europol.

Loni 23. října byla v chladírenském kontejneru v průmyslové zóně na východ od Londýna objevena těla 31 mužů a osmi žen, dvěma z obětí bylo pouhých 15 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy