Ragbisté vstoupili do II. divize ME domácí porážkou s Polskem

29. 9. 2018 17:44
Čeští ragbisté podlehli ve Zlíně polskému týmu 22:41.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Zlata Vostrá

Zlín - Čeští ragbisté vstoupili do nového ročníku druhodivizního mistrovství Evropy domácí porážkou 22:41 s Polskem. Ve Zlíně se reprezentaci nepovedl úvod, po půlhodině a třech inkasovaných pětkách domácí hráči prohrávali 0:24 a ztrátu už nedokázali zlikvidovat.

Ještě do přestávky sice pronikl do koncové zóny soupeře Dan Hošek a další pětku položil stejný hráč v úvodu druhé půle, ale ani snížení na 15:24 obrat nepřineslo. Hosté pokořili obranu ještě dvakrát, v českém dresu se to povedlo už jenom Tomáši Forstovi únikem přes celé hřiště.

"Nechali jsme si dát snadno čtyři pětky přes celé hřiště a to rozhodlo. Ukolébali jsme se loňským vítězstvím (19:14) a Poláci poznali, jak mohou bodovat přes náš roj," řekl Hošek. "Selhali jsme v roji, kudy Poláci procházeli do našeho brankoviště nejčastěji. Polsko nebylo vůbec těžkým soupeřem, dělali stejné chyby jako my, jen jich udělali méně," doplnil Forst.

V letošním roce čekají český tým v II. divizi ME označené Trophy ještě dva zápasy, 13. října v Litvě a 17. listopadu ve Švýcarsku.