Ragbisté vstoupili do II. divize ME domácí porážkou s Polskem

ČTK ČTK
29. 9. 2018 17:44
Čeští ragbisté podlehli ve Zlíně polskému týmu 22:41.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Zlata Vostrá

Zlín - Čeští ragbisté vstoupili do nového ročníku druhodivizního mistrovství Evropy domácí porážkou 22:41 s Polskem. Ve Zlíně se reprezentaci nepovedl úvod, po půlhodině a třech inkasovaných pětkách domácí hráči prohrávali 0:24 a ztrátu už nedokázali zlikvidovat.

Ještě do přestávky sice pronikl do koncové zóny soupeře Dan Hošek a další pětku položil stejný hráč v úvodu druhé půle, ale ani snížení na 15:24 obrat nepřineslo. Hosté pokořili obranu ještě dvakrát, v českém dresu se to povedlo už jenom Tomáši Forstovi únikem přes celé hřiště.

"Nechali jsme si dát snadno čtyři pětky přes celé hřiště a to rozhodlo. Ukolébali jsme se loňským vítězstvím (19:14) a Poláci poznali, jak mohou bodovat přes náš roj," řekl Hošek. "Selhali jsme v roji, kudy Poláci procházeli do našeho brankoviště nejčastěji. Polsko nebylo vůbec těžkým soupeřem, dělali stejné chyby jako my, jen jich udělali méně," doplnil Forst.

V letošním roce čekají český tým v II. divizi ME označené Trophy ještě dva zápasy, 13. října v Litvě a 17. listopadu ve Švýcarsku.

Utkání II. divize mistrovství Evropy v ragby ve Zlíně:

ČR - Polsko 22:41 (7:24)

Body: Hošek 10, Forst 7, Pantůček 5 - Zaszutek 10, Adamski 9, Piotrowicz 7, Jurczyňski, Gdula a Powala-Niedzwiecki po 5.

 

Právě se děje

před 43 minutami

Antidopingový výbor ČR povede Petra Volková

Novou ředitelkou Antidopingového výboru České republiky byla jmenována Petra Volková. Čtyřicetiletá doktorka práv vystřídala ve funkci Martina Lukavského, který organizaci vedl teprve od poloviny ledna. Vedení výboru se dosavadní zástupkyně ředitele Volková ujme oficiálně v pondělí.

Volková v minulosti spolupracovala s Českomoravským fotbalovým svazem a Českým olympijským výborem. V antidopingovém výboru působí tři roky a už v březnu byla pověřena jeho řízením.

"Výbor již zpracoval antidopingový národní program pro rok 2020. Ten obsahuje šest stěžejních oblastí, například prevenci, vzdělávání, testování, mezinárodní spolupráci a podobně. Bude třeba zafixovat do povědomí sportovní veřejnosti, že nejsme pouze orgán represivní, ale také preventivní," řekla Radiožurnálu.

Jejím cílem je také zlepšit komunikaci sportovců a dopingových komisařů. "Ten předmět naší činnosti nás předurčuje k tomu, že sportovci zřejmě nejásají, když vidí nás nebo komisaře. A právě proto bude potřeba zkvalitnit komunikaci se samotnými sportovci a vyškolit si lépe komisaře, aby tam nedocházelo k žádným komplikacím a kontroly probíhaly v pořádku," uvedla.

Další zprávy