Radwaňská rozdrtila Plíškovou, Češky v Eastbourne selhaly

Sport Sport
24. 6. 2015 15:52
Generálka na slavný Wimbledon českým tenisovým hvězdám nevyšla.
Zklamaná Karolína Plíšková.
Zklamaná Karolína Plíšková. | Foto: Reuters

Eastbourne - Generálka na slavný Wimbledon českým tenisovým hvězdám nevyšla. Po Lucii Šafářové a Barboře Strýcové, které vypadly už ve druhém kole, se s turnajem rozloučila také finalistka z Birminghamu Karolína Plíšková.

Světová jedenáctka v osmifinále tvrdě narazila. S někdejší světovou dvojkou Agnieszkou Radwaňskou prohrála jednoznačně 2:6 a 1:6.

Polka, která je na žebříčku momentálně až třináctá, nastoupila s jasnou taktikou, jíž se úspěšně držela po celý zápas. Prezentovala se pestrou hrou, trpělivou defenzivou i občasnými účinnými náběhy k síti. Plíšková neměla Radwaňské jak ublížit a tak se často uchylovala k přehnanému riziku. A logicky kupila chyby.

"Nemám šanci," hlesla frustrovaná tenistka po prvním setu při poradě s trenérem Jiřím Vaňkem. Ten se snažil svou svěřenkyni nabudit, vysvětloval jí, že Radwaňská také musí začít chybovat. Jenže to se nestalo. Polka pokračovala ve skvělém výkonu až do konce a české hráčce nedala žádnou šanci.

Podobně dopadl na turnaji v Nottinghamu také český tenista Jiří Veselý, který se čtvrtým nasazeným Leonardem Mayerem prohrál ve dvou ti-breacích. Na přípravných turnajích před Wimbledonem, který startuje v pondělí, tak už nezůstal ve hře jediný český tenista.

Tenisový turnaj žen v Eastbourne (tráva, dotace 731.000 dolarů):

Dvouhra - osmifinále:

A. Radwaňská (9-Pol.) - Karolína Plíšková (8-ČR) 6:2, 6:1, Bencicová (Švýc.) - Bouchardová (7-Kan.) 6:4, 3:0 skreč, Kontaová (Brit.) - Muguruzaová (14-Šp.) 6:4, 4:6, 6:3, Pironkovová (Bulh.) - Cibulková (SR) 6:7 (4:7), 6:4, 6:1.

Čtyřhra - 1. kolo:

Görgesová, Hradecká (Něm./ČR) - Medinaová, Parraová (Šp.) 7:6 (7:2), 6:1.

Tenisový turnaj mužů v Nottinghamu (tráva, dotace 644.065 eur):

Dvouhra - osmifinále:

Mayer (4-Arg.) - Veselý (16-ČR) 7:6 (7:2), 7:6 (7:5), Bolelli (It.) - Mannarino (8-Fr.) 3:6, 6:4, 6:4, Baghdatis (Kypr) - A. Zverev (Něm.) 6:3, 6:3, Istomin (Uzb.) - Stachovskij (Ukr.) 7:5, 6:4.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Hanzlíčkovou dělila od olympiády jediná výhra

Jediné vítězství dělilo zápasnici Adélu Hanzlíčkovou od postupu na olympijské hry do Tokia. Bronzová medailistka z dubnového mistrovství Evropy prohrála na světové kvalifikaci v Sofii v semifinále váhové kategorie do 68 kilogramů s domácí Bulharkou Mimi Christovovou.

Sedmadvacetiletá česká reprezentantka v prvním kole položila na lopatky Mexičanku Ambar Garnicaovou, stejným způsobem si pak poradila také s Irinou Ringaciovou z Moldavska. Ve čtvrtfinále na ni nestačila ani Litevka Danute Domikaityteová.

V rozhodujícím utkání ale Hanzlíčková, jediná zástupkyně českého zápasu na minulých OH v Riu de Janeiro, nestačila na loňskou mistryni Evropy z nižší kategorie do 65 kg. Christovová ji porazila desetibodovým rozdílem a postup do finále jí zároveň vynesl olympijskou účast.

před 52 minutami

Skotská národní strana je blízko vítězství ve volbách do parlamentu, většinu nemá jistou

Skotská národní strana (SNP), která usiluje o nezávislost na Británii, je na cestě k jasnému vítězství ve volbách do parlamentu v Edinburghu. Podle analytiků ale zřejmě nezíská většinu křesel, která by jí umožnila prosadit plán na uspořádání nového referenda o samostatnosti v roce 2023. Sčítání hlasů ze čtvrtečních voleb zatím postupuje pomalu a konečné výsledky se čekají nejdříve v sobotu.

Volební komise zatím určily obsazení 42 z celkem 129 poslaneckých míst ve skotském parlamentu, 35 z nich připadne SNP. K získání většiny je potřeba 65 křesel. Svůj mandát pohodlně obhájila šéfka SNP a skotská první ministryně Nicola Sturgeonová, která v Glasgow porazila labouristu Anase Sarwara.

Předpovídat konečné výsledky je zatím velice složité, protože ve Skotsku se volí velmi komplikovaným způsobem. Větší část poslanců určí vítězství v některém ze 73 volebních obvodů, zbylých 56 zákonodárců je voleno poměrným volebním systémem v osmi regionech. Každý volič má dva hlasy - prvním volí poslance ve svém volebním obvodu a druhým volí sedmičlennou kandidátku politické strany ve svém regionu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy