Radost a dojetí. Strachová po letech vystoupila na stupně

Podívejte se na fotografie ze stříbrného závodu Šárky Strachové v rakouském Kühtai.
Šárka Strachová se raduje z druhého místa ve slalomu. Naposledy vystoupila na stupně vítězů v listopadu 2009.
"Tyhle momenty jsou jednoduše nádherné," citoval Strachovou server laola1.at. "Po stupních vítězů jsem hodně toužila, protože jsem to naposledy dokázala v roce 2009. Řídila jsem se pocitem, který mi říkal, že musím bojovat a to bylo správně," uvedla lyžařka.
Strachová v součtu obou kol nestačila pouze na fenomenální Američanku Michaelu Shiffrinovou. Třetí skončila Švýcarka Holdenerová.
Bronzová olympijská medailistka jela druhé agresivně a s velkým nasazením. Nevyvarovala se drobných chyb, v polovině svahu figurovala těsně na druhém místě, ale tentokrát zvládla dobře závěr a v cíli vedla o 12 setin před Švýcarkou Wendy Holdenerovou.
Foto: Reuters
Reuters Sport Reuters, Sport
29. 12. 2014 18:00
Podívejte se na fotografie ze stříbrného závodu Šárky Strachové v rakouském Kühtai.

Více o slalomu Světového poháru v rakouském Kühtai čtěte ZDE

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Důvěra v ekonomiku po pěti měsících klesla. Lidé se čím dál více bojí nezaměstnanosti

Důvěra v českou ekonomiku po pětiměsíčním růstu v říjnu klesla meziměsíčně o 4,5 bodu na 86,4 bodu. Snížila se hlavně důvěra spotřebitelů, u nichž indikátor klesl o 11,6 bodu. Po jarním propadu je to druhý nejvyšší pokles od začátku sledování. Důvodem je pandemie koronaviru a s ní související opatření. Nižší je i důvěra u podnikatelů. V pondělí o tom informoval Český statistický úřad (ČSÚ).

Průzkum se uskutečnil od 1. do 19. října. Vzhledem k tomu, jak dynamicky se situace v posledních dnech vyvíjí, promítla se aktuálně platná opatření do odpovědí pouze částečně, upozornili statistici.

Hodnota důvěry spotřebitelů je nyní na 86 bodech, níže byla naposledy v dubnu. "Oproti září se lidé mnohem více obávají zhoršení celkové ekonomické situace a vlastní finanční situace. Velká většina respondentů se rovněž obává růstu nezaměstnanosti," uvedl vedoucí oddělení konjunkturálních průzkumů ČSÚ Jiří Obst.

Zdroj: ČTK
Další zprávy