Raboň v neúspěšném úniku, spurtérům vládne Degenkolb

24. 8. 2012 18:16
John Degenkolb nemá ve spurtech na Vueltě konkurenci
John Degenkolb nemá ve spurtech na Vueltě konkurenci | Foto: Reuters

Alcaňiz - Sedmou etapu cyklistické Vuelty vyhrál Němec John Degenkolb a ovládl i třetí rovinatou etapu závodu.

V červeném trikotu pro celkového lídra pojede v sobotu čtvrtý den po sobě Španěl Joaquim Rodríguez. Český jezdec Zdeněk Štybar dospurtoval do cíle na 19. místě.

Raboň byl dnes hodně vidět

V bezmála čtyřicetistupňovém vedru na trati z Huesky do Alcaňizu byl ale výrazně vidět hlavně druhý Čech v pelotonu František Raboň. Závodník stáje Omega Pharma-Quick-Step byl v úniku čtyř cyklistů, kteří si po 90. kilometru vypracovali až bezmála pětiminutový náskok.

Raboň byl v úniku nejaktivnější, ale nepodařilo se mu ostatní vybudit ke spolupráci, a tak ho spolu s Nizozemcem Bertem-Janem Lindemanem pohltil peloton přibližně 20 kilometrů před cílem.

To už se jezdci přiblížili závěrečnému souboji na motoristickém okruhu Motorland Aragón nedaleko Alcaňizu, kde znovu potvrdil svou spurtérskou formu Němec Degenkolb. Za sebou nechal Itala Eliu Vivianiho a třetího Australana Allana Davise.

Cyklistický závod Vuelta:

7. etapa - Huesca - Alcaňiz (164,2 km): 1. Degenkolb (Něm./Argos) 3:48:30, 2. Viviani (It./Liquigas), 3. Davis (Austr./Orica), 4. Bouhanni (Fr./FDJ), 5. Bennati (It./RadioShack), 6. Meersman (Belg./Lotto), 7. Van Winden (Niz./Rabobank), 8. Rojas (Šp./Movistar), 9. Mondory (Fr./AG2R), 10. Swift (Brit./Sky) všichni stejný čas, ...19. Štybar -2, 187. Raboň (oba ČR/Omega Pharma-Quick-Step) -7:18.

Průběžné pořadí: 1. Rodríguez (Šp./Kaťuša) 25:53:04, 2. Froome (Brit./Sky) -10, 3. Contador (Šp./Saxo Bank) -36, 4. Gesink (Niz./Rabobank) -54, 5. Valverde (Šp./Movistar), 6. Roche (Ir./AG2R) -1:04, 7. Mollema (Niz./Rabobank) -1:12, 8. Moreno (Šp./Kaťuša) -1:17, 9. Cobo (Šp./Movistar) -1:34, 10. Henao (Kol./Sky) -1:39, ...60. Štybar -17:44, 162. Raboň -46:06.