Pudilová se při návratu do UFC střetne v srpnu s Číňankou Wu Ja-nan

ČTK ČTK
21. 6. 2022 15:24
Nejlepší česká bojovnice MMA Lucie Pudilová se při svém comebacku do elitní světové organice UFC střetne s Číňankou Wu Ja-nan. Osmadvacetiletá Češka se se soupeřkou o dva roky mladší utká 20. srpna na akci UFC 278 v Salt Lake City.
Lucie Pudilová
Lucie Pudilová | Foto: Oktagon MMA

"Budu připravena," napsala na sociálních sítích Pudilová, jež se do UFC vrací po více než dvouleté pauze. Příbramská rodačka má za sebou v elitní organizaci sedm zápasů, z nichž dva vyhrála. Po sérii čtyř porážek zakončené nezdarem proti Američance Justine Kishové v lednu 2020 v organizaci skončila. Po odchodu z UFC vyhrála pět ze šesti zápasů, všechny pod hlavičkou české organizace Oktagon.

Její soupeřka Wu Ja-nan působí v UFC od roku 2017, ale na výhru čeká už téměř čtyři roky. Na kontě má z pěti utkání čtyři porážky, z toho poslední tři za sebou. Zvítězila pouze v listopadu 2018 na domácí půdě v Pekingu.

Pudilová je v současnosti třetím českým zástupcem v UFC vedle Davida Dvořáka a Jiřího Procházky, jenž 12. června v titulovém zápase polotěžké váhy porazil Glovera Teixeiru z Brazílie a získal pás šampiona.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Hasiči likvidují požár haly v Zápech u Prahy už 24 hodin

Hasiči likvidují následky požáru haly v Zápech u Prahy už 24 hodin, budou demolovat části konstrukce a dohašovat skrytá ohniska celou noc, stále platí druhý stupeň pohotovosti. Hala s autodíly začala hořet v pátek před 20:00, byly v ní i oleje a plynové lahve. Škodu odhadl majitel společnosti AD Partner na 100 milionů korun, řekla mluvčí středočeských hasičů Dagmar Zemanová. Podle policejní mluvčí Vlasty Suchánkové začnou kriminalisté vyšetřovat, až skončí hasicí práce, zatím tedy není možné stanovit výši škody. Při požáru nebyl nikdo zraněn. Hasiči evakuovali pět lidí a domácí zvířata z okolních obytných domů.

"Požár byl náročný z důvodu nasazených sil a prostředků, šlo o velký objekt, na místě byl velký žár a hrozilo zřícení," řekla Zemanová. V době nejvyššího stupně bylo na místě zhruba 110 hasičů. V Zápech zřídili provizorní čerpací stanici. Byl vyhlášen nejvyšší, čtvrtý stupeň poplachu, který hasiči snížili dnes před 02:30 na druhý. Statik doporučil stržení budovy.

Čtvrtý stupeň poplachu hasiči vyhlašují při mimořádných událostech, například pokud je nasazen vyšší počet zasahujících jednotek. Při hašení v Zápech bylo nasazeno 30 vozidel a 17 jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů, vypomáhali i pražské. Chemická jednotka hasičů z Kamenice na místě monitorovala, zda do ovzduší neuniká nadměrné množství škodlivin. Žádné škodlivé hodnoty hasiči nezjistili.

 

Zdroj: ČTK
Další zprávy