Ptáček obhájil vítězství v Pražské tyčce

ČTK
14. 6. 2006 21:18
Praha - Stejně jako Pavla Hamáčková také Adam Ptáček obhájil vítězství na mezinárodním exhibičním závodu ve skoku o tyči Pražská tyčka.

V závodě, který se tradičně koná na Můstku na Václavském náměstí, halový vicemistr světa z roku 2004 v Budapešti překonal napoprvé výšku 566 centimetrů a potvrdil skvělou formu posledních dní.

Ptáček totiž v úterý v Praze na Děkance skočil 571 centimetrů a dokonce atakoval svůj vlastní český rekord pod otevřeným nebem, když neúspěšně pokoušel výšku 581 centimetrů, své halové maximum. Dnes při exhibici skákal proti laťce ještě o centimetr vyšší, ale už prý cítil únavu a neuspěl. Druhý skončil Američan Adam Keul výkonem 556 cm, třetí byl další Čech Štěpán Janáček (530).

"Včera jsem skákal večer a neměl jsem ani čtyřiadvacet hodin, abych zregeneroval. Proto jsem se zpočátku trápil," řekl novinářům český rekordman Ptáček, který dva závody ve dvou dnech absolvoval poprvé v kariéře. "Bylo to dneska hodně vytrápené, ale chtěl jsem si to zkusit," pravil Ptáček, jenž tak simuloval kvalifikaci a finále na mistrovství Evropy, které se v létě koná v Göteborgu.

Pružící rozběh pro něj prý nebyl úplně ideální, přesto vyhrál potřetí v patnácti ročnících. Nyní ho čekají tři dny odpočinku a v neděli další závod, první liga Evropského poháru v Praze na Strahově. Má připravenou delší a tvrdší tyč, s níž si věří na český rekord. "Doufám, že si na ni zvyknu," dodal s tím, že může letos reálně přemýšlet na výšky kolem 580 cm.

V soutěži žen se z obhajoby vítězství radovala Pavla Hamáčková. Bronzová medailistka z loňského mistrovství světa v Helsinkách překonala na první pokus 446 centimetrů, čímž si vytvořila letošní maximum.

Druhá skončila se stejnou výškou, kterou však zdolala na druhý pokus, Nasja Ryshichová z Německa, třetí pozici vybojovala Polka Rosza Kasprzaková. Čtvrtá byla druhá česká zástupkyně Kateřina Baďurová, která skočila 420 cm. Hamáčková vyhrála ve dvanáctém ročníku závodu žen podruhé, v prvních šesti ročnících dominovala Daniela Bártová.

"Je to milé, že jsem vyhrála, ale cennější je, že jsem se toho bloku, skoro noční můry, kdy ty závody nezvládám technicky, zbavila," radovala se Hamáčková. "Jinak bych se dneska asi sbalila a přihlásila se léčení do Bohnic," dodala. V posledních třech závodech se totiž rovněž cítila dobře, ale výsledky tomu neodpovídaly.

Nyní je Hamáčková v životní formě, ale na svůj český rekord 460 cm nemyslí. "Jinak to končí tak, že skočím 420 a doma si pak brečím do polštáře," upozornila tyčkařka. "Zatím formu nedokážu chytit za pačesy, dneska mě to ale uspokojilo," řekla. O víkendu prý aspoň nebude mít nervy při první lize Evropského poháru v Praze na Strahově. "Potřebuji výkon, aby mě brali na mítinky," dodala.

Výsledky:
Muži: 1. Ptáček (ČR) 566 cm, 2. Keul (USA) 556, 3. Janáček (ČR) 530, 4. Rovan (Slovin.) 530, 5. Kudlička (ČR) 530.
Ženy: 1. Hamáčková (ČR) 446, 2. Ryshichová (Něm.) 446, 3. Kasprzaková (Pol.) 420, 4. Baďurová (ČR) 420, 5. Schulteová (Něm.) 400.

 

Právě se děje

před 52 minutami

Hlavní líčení v brněnské korupční kauze Stoka bude pokračovat až příští rok

Krajský soud v Brně bude v hlavním líčení sledovaného případu obžaloby z korupce na radnici Brno-střed, takzvané kauze Stoka, pokračovat v roce 2021. Listopadové i prosincové termíny soud odvolal. Vyplývá to z justiční databáze.

V kauze je obžalováno 11 lidí a dvě firmy včetně někdejšího politika za hnutí ANO Jiřího Švachuly. Právě ten byl podle státního zastupitelství hlavou skupiny, která ovlivnila desítky zakázek správy nemovitostí městské části Brno-střed a 27 zakázek v městské části Brno-střed, kdy výše úplatků podle státního zástupce dosáhla až 47 milionů korun. Švachula vinu popřel.

Hlavní líčení začalo 21. září, pokračovalo další dva jednací dny, následující dva jednací dny byly 6. a 7. října. Soud během těchto pěti dní vyslechl obžalované. Na listopad a prosinec bylo původně nařízeno ještě dalších zhruba 15 jednacích dní, soud je ale všechny postupně odvolal. První nezrušený termín je nyní vypsán na 5. ledna, jde o třídenní blok, poslední termín je zatím 18. března.

Zdroj: ČTK
Další zprávy