Turnaj kontroverzní golfové série ovládl Schwartzel. Získal neuvěřitelnou prémii

11. 6. 2022 21:57
Jihoafrický golfista Charl Schwartzel vyhrál úvodní turnaj nové kontroverzní série LIV Golf Invitational a získal nejvyšší prémii v historii golfu čtyři miliony dolarů. Na hřišti Centurion u Londýna ovládl soutěž dotovanou částkou 25 milionů dolarů se skóre -7 o ránu před krajanem Henniem Du Plessisem. Další Jihoafričan Branden Grace skončil třetí.
Charl Schwartzel
Charl Schwartzel | Foto: Reuters

Sedmatřicetiletý Schwartzel, jenž dosud v kariéře inkasoval nejvyšší šek 1,4 milionu dolarů za triumf na Masters v roce 2011, navíc s krajany tvořil družstvo Stingers a společně suverénně ovládli týmovou součást turnaje. Za ni inkasoval dalších 750.000 dolarů z třímilionové vítězné prémie pro družstvo.

Rozjezd osmidílné lukrativní série financované ze Saúdské Arábie vyvolal ve světě golfu velké rozepře. PGA odmítla golfistům udělit ke startu v konkurenční soutěži povolení a ty, kteří se štědrými odměnami zlákat nechali, ve čtvrtek suspendovala.