První sjezd SP pro Jansruda, Bankovi body těsně unikly

29. 11. 2014 21:51
První sjezd sezony Světového poháru vyhrál v Lake Louise norský lyžař Kjetil Jansrud. Ondřeji Bankovi chybělo na body devět setin sekundy.
Kjetil Jansrud
Kjetil Jansrud | Foto: Reuters

Lake Louise - První sjezd sezony Světového poháru vyhrál v Lake Louise norský lyžař Kjetil Jansrud. Český reprezentant Ondřej Bank na body těsně nedosáhl, na 32. místě mu k nim chybělo devět setin sekundy.

Olympijský šampion v superobřím slalomu a bronzový medailista ze sjezdu Jansrud si připsal čtvrté vítězství ve Světovém poháru, ale první jinde než na domácím sněhu v Kvitfjellu. O druhé místo se s odstupem 14 setin podělili Kanaďan Manuel Osborne-Paradis a Guillermo Fayed z Francie.

Čtyřiatřicetiletý Bank ztratil na vítěze 1,85 sekundy. Český lyžař startoval s číslem 51 a po dojezdu byl na bodovaném devětadvacátém místě, poté ho však ještě tři soupeři předstihli.

Další šanci atakovat body bude mít Bank v nedělním super-G.

SP v sjezdovém lyžování v Lake Louise (Kanada):

Muži - sjezd: 1. Jansrud (Nor.) 1:50,20, 2. Fayed (Fr.) a Osborne-Paradis (Kan.) oba -0,14, 4. Paris (It.) -0,41, 5. Sullivan (USA) -0,48, 6. Feuz (Švýc.) -0,70, 7. Heel (It.) -0,73, 8. Küng (Švýc.) -0,75, 9. Reichelt (Rak.) -0,76, 10. Clarey (Fr.) a Ganong (USA) oba -0,78, ...32. Bank (ČR) -1,85.

Průběžné pořadí SP (po 3 z 38 závodů): 1. Hirscher (Rak.) 180, 2. Dopfer (Něm.) 120, 3. Jansrud 116, 4. Kristoffersen (Nor.) 100, 5. Fayed a Osborne-Paradis oba 80, ...65. Krýzl (ČR) 6.