První sjezd sezony vyhrál Ital Paris, Bank nebodoval

30. 11. 2013 22:57
První sjezd Světového poháru v olympijské sezoně vyhrál v Lake Louise italský lyžař Dominik Paris.
Dominik Paris.
Dominik Paris. | Foto: Reuters

Lake Louise - První sjezd Světového poháru v olympijské sezoně vyhrál v Lake Louise italský lyžař Dominik Paris. Vicemistr světa ze Schladmingu byl rychlejší o pouhé tři setiny sekundy než Rakušan Klaus Kröll. Třetí místo obsadil Francouz Adrien Théaux, jenž na vítěze ztratil 11 setin. Jediný český lyžař na startu Ondřej Bank měl manko 2,75 sekundy a obsadil 36. místo.

Čtyřiadvacetiletý specialista na sjezdy Paris si po vítězství loni v Bormiu a letos v Kitzbühelu připsal třetí triumf ve Světovém poháru v kariéře. Jeden z velkých favoritů Nor Aksel Lund Svindal byl ve vyrovnaném závodu čtvrtý, na Itala ztratil pouze 23 setin.

Bank po nevydařeném úvodním obřím slalomu v Söldenu, kde nedokončil první kolo, prokázal, že je po dvouletých zdravotních problémech opět dobře připraven. Na start se postavil s vysokým číslem 66, přesto dojel do cíle jen šest míst od bodované třicítky, na kterou mu chybělo 43 setin. Ve Světovém poháru bodoval Bank ve sjezdu dvakrát v Kvitfjellu v březnu 2011.

SP ve sjezdovém lyžování v Lake Louise (Kanada):

Muži - sjezd:

1. Paris (It.) 1:49,90, 2. K. Kröll (Rak.) -0,03, 3. Théaux (Fr.) -0,11, 4. Svindal (Nor.) -0,23, 5. Clarey (Fr.) -0,74, 6. Streitberger (Rak.) -1,03, 7. Heel (It.) -1,04, 8. Guay (Kan.) -1,08, 9. Franz (Rak.) -1,10, 10. Janka (Švýc.) -1,24, ...36. Bank (ČR) -2,75.

Pořadí sjezdu SP (po 1 z 9 závodů): 1. Paris 100 b., 2. K. Kröll 80, 3. Théaux 60, 4. Svindal 50, 5. Clarey 45, 6. Streitberger 40.

Průběžné pořadí SP (po 3 ze 35 závodů): 1. Hirscher (Rak.) 160, 2. Ligety (USA) 124, 3. Paris a Svindal po 100, 5. K. Kröll, Matt (Rak.) a Pinturault (Fr.) všichni 80.