První medaile! Skvělý Soukup dojel v hromadném závodu na ME druhý

28. 2. 2016 14:41
Jaroslav Soukup.
Jaroslav Soukup. | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Ťumeň - O zatím největší úspěch českých biatlonových barev se na probíhajícím evropském šampionátu postaral Jaroslav Soukup. Třiatřicetiletý veterán obsadil v závodu s hromadným startem fantastické druhé místo.

Soukup si dnešním výsledkem pojistil místo v reprezentačním výběru pro MS v Oslu, které začne ve čtvrtek. Právě po závodech v Ťumeni trenéři oznámí konečnou nominaci, v níž zbývala tři volná místa. Mezi ženami bojovaly o účast v Oslu Jessica Jislová, jež byla šestá v dnešním závodu s hromadným startem, s Barborou Tomešovou a Jitkou Landovou.

Soukup se dnes opět mohl opřít o střelbu a s jedním trestným kolem skončil za Grafem druhý o 4,1 sekundy. "Škoda rány na druhé ležce, na trati předvedl maximum. Graf měl ale v cílovém kopci více sil," řekl trenér českého výběru na ME Aleš Ligaun České televizi. Předchozí evropské medaile (zlato a stříbro) má Soukup z let 2006 a 2007 vždy ze sprintu.

Jislová také sahala po stříbru. Na poslední položce však udělala dvě chyby a propadla se z průběžného druhého místa na šesté. "Útok na medaili se bohužel nezdařil. Byl to kousek od vytoužené bedny, ale máme umístění na pódiu a slavnostní vyhlášení (pro šest nejlepších). Bára ještě byla devátá, před závodem bych to bral, teď jsem mírně zklamán," zhodnotil kouč Marian Málek.

Mistrovství Evropy v biatlonu v Ťumeni (Rusko) - závody s hromadným startem:

Muži (15 km): 1. Graf (Něm.) 38:20,5 (1 tr. okruh), 2. Soukup (ČR) -4,1 (1), 3. Iljev (Bulh.) -8,5 (2), ...17. Václavík (ČR) -1:36,6 (4).

Ženy (12,5 km): 1. Kummerová (Něm.) 36:05,1 (2), 2. Fialková (SR) -8,0 (3), 3. Tandrevoldová (Nor.) -11,3 (4), ...6. Jislová -46,1 (3), 9. Tomešová (obě ČR) -54,1 (4).