První gay boxer požádal svého přítele o ruku. Ten řekl: Ano

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
17. 8. 2013 11:21
Portoričan Orlando Cruz požádal ve čtvrtek skrze facebook svého přítele veřejně o ruku.
Orlando Cruz, první gay mezi boxery.
Orlando Cruz, první gay mezi boxery. | Foto: Reuters

San Juan - Hodně hektický závěr roku možná čeká na portorického boxera pérové váhy Orlanda Cruze. Nejenže se chystá na svůj první duel o titul mistra světa proti mexickému jmenovci a legendě Salidovi, ale také se bude ženit.

Na tom by nebylo nic tak zvláštního, pokud by ovšem nebyl dvaatřicetiletý Portoričan gay. K homosexuální orientaci se přiznal jako vůbec první boxer během aktivní kariéry loni na podzim a vzbudil pořádný poprask. Ve sportu drsňáků mu mnozí předpovídali konec slibně rozjeté kariéry.

Cruzovi se po přiznání orientace daří vše, nač sáhne

Jenže Cruz, který byl vůdcem portorické výpravy na hrách v Sydney 2000 a pokoj sdílel s největší současnou legendou tohoto sportu své země - Miguelem Cottem, od svého přiznání vyhrál oba souboje a vybojoval si právo utkat se o volný pás WBO ve své váze.

Nyní se mu povedl další kousek. Prostřednictvím facebooku požádal svého dlouholetého přítele o ruku. Na jeho profil připnul dvouminutové video a k tomu slova: "Chtěl bych říct jedno, co bych rád sdílel se svými i tvými přáteli - Vezmeš si mě?"

Na videu mimo jiné Cruz říká: "Je to důležitý krok, je to krok, o kterém jsem přemýšlel, ale zároveň, když ho nyní dělám, tak vůbec nemyslel, řídil se city." Později ještě vysvětlil na svém twitteru, že svatbou chce zpečetit své současné štěstí.

Snoubenci musí vyřešit jen problém s místem obřadu

Portorický bijec, který vyhrál 20 ze 23 svých profesionálních zápasů, totiž dlouho svojí orientaci tajil a rozhodl se k ní přiznat až poté, co dostal požehnání od své silně katolicky založených rodičů, kteří jej podporují na každém zápase.

Jednu kaňku na svém štěstí ale přece jen bude muset Cruz se svým přítelem vyřešit. V době přípravy na životní listopadový zápas najít místo pro konání obřadu - na Floridě i doma v Portoriku, kde střídavě žije, nejsou totiž sňatky homosexuálů povoleny.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 39 minutami

Kvůli bouřkám a silnému větru zemřelo ve čtvrtek v Evropě 13 lidí

Evropa se v pátek vzpamatovává z tragicky bouřlivého čtvrtka, kdy kvůli bouřím a silnému větru zemřelo nejméně 13 lidí. Některé země rozmary počasí stále trápí. Varování před bouřemi platí i v pátek na jihu Německa, naopak na Korsice, kde ve čtvrtek zahynulo pět lidí, už bylo zrušeno. Na mnoha evropských řekách, včetně veletoků jako Rýn a Dunaj, kvůli suchu naopak komplikuje lodní dopravu stále extrémně nízká hladina vody.

Pro jih Bavorska a části jihozápadní spolkové země Bádensko-Württembersko vydala německá meteorologická služba varování před následky extrémního trvalého deště. V podhůří Alp platí do sobotního rána varování před extrémně vydatným vytrvalým deštěm s až 140 litry srážek na metr čtvereční. V Rakousku, kde bouřky ve čtvrtek ve velkém vyvracely stromy a zabily tak pět lidí, byla i dnes na jihu země přerušena některá železniční spojení. Ve čtvrtek byla železniční doprava v oblasti zcela ochromena kvůli přerušení dodávek proudu.

Na severu Itálie a v částech střední Itálie utrpělo kvůli bouřkách s větrem o rychlosti přes 100 kilometrů za hodinu několik lidí zranění. "Bohužel to ještě není za námi," řekl deníku La Stampa šéf italské civilní ochrany Luigi D'Angelo. Důvodem prudkých průtrží mračen je studený vzduch ze severní Evropy, který se ve Středomoří střetává s teplým vzduchem, vysvětlil v deníku Corriere della Sera klimatolog Antonio Navarra.

Zdroj: ČTK
před 41 minutami

Dodávky plynu Nord Streamem 1 do Evropské unie se kvůli údržbě opět zastaví

Dodávky ruského plynu hlavním plynovodem Nord Stream 1 do Německa se kvůli údržbě opět zastaví, a to od 31. srpna do 2. září. V pátek to oznámila ruská plynárenská společnost Gazprom, nad kterou má kontrolu Kreml. Po dokončení prací, pokud nenastanou žádné technické problémy, bude přeprava plynu obnovena na současnou sníženou úroveň 33 milionů metrů krychlových denně, dodal podle agentury Reuters Gazprom.

Ruský podnik sdělil, že s ním na údržbě kompresorové stanice Portovaja, která je součástí plynovodu Nord Stream 1 a nachází se poblíž finských hranic, bude spolupracovat německá firma Siemens Energy.

Nord Stream 1 přepravuje plyn z Ruska do Německa po dně Baltského moře a je hlavní trasou pro dodávky ruského plynu do Evropské unie. Situace kolem dodávek ruského plynu se zkomplikovala, když Rusko v únoru zahájilo útok na Ukrajinu a Evropská unie v odvetě přijala sérii protiruských sankcí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy