První etapu letošního Gira s cílem na kopci vyhrál Ulissi

14. 5. 2014 18:33
Pátou etapu Gira d'Italia z Taranta do Viggiana, jež jako první v letošním ročníku nabídla dojezd do cíle na kopci, vyhrál italský cyklista Diego Ulissi. Vede nadále Michael Matthews.
Ilustrační foto

Viggiano - Pátou etapu Gira d'Italia z Taranta do Viggiana, jež jako první v letošním ročníku nabídla dojezd do cíle na kopci, vyhrál italský cyklista Diego Ulissi. Růžový trikot lídra si udržel Australan Michael Matthews, jenž dnešních 203 km absolvoval jako šestý.

Čtyřiadvacetiletý Ulissi vyhrál díky ataku zhruba 150 metrů před cílem a dojel se sekundovým náskokem před zbytkem vedoucí skupiny. Na druhém místě skončil jeden z velkých favoritů na celkové vítězství Cadel Evans z Austrálie, jenž se díky tomu dostal na třetí místo průběžného pořadí.

Matthews vede o 14 sekund před Nizozemcem Pieterem Weeningem, Evans je zpět o další sekundu.

Etapu, během níž cyklisty místy skrápěl hustý déšť, dlouho vedla jedenáctičlenná skupina. Úspěšní později nebyli ani další uprchlíci a jako poslední se marně pokoušel soupeřům sólově ujet domácí Gianluca Brambilla.

Ve čtvrtek čeká na cyklisty druhá nejdelší etapa letošního Gira, jež po 247 km končí výstupem na Montecassino.

Cyklistický etapový závod Giro d'Italia - 5. etapa: Taranto - Viggiano (203 km):

1. Ulissi (It./Lampre) 5:12:39, 2. Evans (Austr./BMC Racing), 3. Arredondo (Kol./Trek), 4. Urán (Kol./Omega Pharma-Quick-Step), 5. Majka (Pol./Tinkoff-Saxo), 6. Matthews (Austr./Orica), 7. Rodríguez (Šp./Kaťuša), 8. Kelderman (Niz./Belkin), 9. Pozzovivo (It./AG2R), 10. Quintana (Kol./Movistar) všichni -1.

Průběžné pořadí: 1. Matthews 17:41:23, 2. Weening (Niz./Orica) -14, 3. Evans -15, 4. Urán -19, 5. Majka -26, 6. Boasson Hagen (Nor./Sky) -35, 7. Roche (Ir./Tinkoff-Saxo) -37, 8. Scarponi (It./Astana) -41, 9. Cataldo (It./Sky) -49, 10. Aru (It./Astana) -52.