Špotáková vyhrála Diamantovou ligu, Hejnová skončila třetí

Sport ČTK Sport, ČTK
7. 9. 2012 22:53
Své celkové prvenství v seriálu potvrdila vítězstvím na mítinku oštěpařka Barbora Špotáková, když hodila 66,91 m.
Zuzana Hejnová
Zuzana Hejnová | Foto: CPA - Eduard Erben

Brusel - Své celkové prvenství v seriálu Diamantové ligy potvrdila vítězstvím na mítinku Bruselu oštěpařka Barbora Špotáková, když hodila 66,91 m.

Dvojnásobné olympijské vítězce Špotákové stačilo k zisku prémie 40.000 dolarů (zhruba 767.000 korun) za celkové vítězství pouze nastoupit.

Světová rekordmanka však i v posledním mítinku prestižního seriálu útočila na výhru, kterou si zajistila pátým pokusem.

Před ním klesla na třetí místo po hodech Ukrajinky Viry Rebrykové a Sunette Viljoenové z JAR, ale výkonem 66,91 m se opět dostala na první pozici, kterou už udržela. Viljoenová byla druhá za 65,33, Rebryková třetí za 64,52.

Zuzaně Hejnové je třetí místo letos souzeno. Nejenže obsadila tuto příčku v posledním závodě na 400 m třetí místo v čase 54,09, ale třetí skončila i v celém seriálu.

Hejnová: Jsem ráda za stabilní výkony

Závod a zároveň celkové hodnocení vyhrála Jamajčanka Kaliese Spencerová.

Bronzová medailistka z olympijských her Hejnová nasbírala v mítincích Diamantové ligy sedm bodů.

"Jsem spokojená. Jsem ráda za stabilní výkony a že jsem i na konci sezony běžela standardní výkon. Těším se už na odpočinek a věřím, že příští sezonu si vylepším osobák," svěřila se Hejnová po závodu.

Druhá dnes i celkově s osmi body skončila Britka Perri Shakesová-Draytonová, za níž Hejnová zaostala dvě desetiny sekundy.

Spencerová potvrdila svou již jistou výhru v seriálu dnešním triumfem za 53,69 a celkem nasbírala 24 bodů.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Volby polského prezidenta se uskuteční 28. června, oznámila šéfka Sejmu

Volby polského prezidenta se uskuteční 28. června a případné druhé kolo o dva týdny později 12. července. Očekávaný termín voleb dnes oficiálně oznámila předsedkyně Sejmu, dolní komory polského parlamentu, Elžbieta Witeková.

Oznámené datum voleb chtěla vládnoucí strana Právo a spravedlnost (PiS). Její předseda Jaroslaw Kaczyński minulý týden rezolutně prohlásil, že volby budou nejpozději 28. června navzdory veškerým snahám opozice je překazit. Pohrozil přitom využitím "všech prostředků, jež má stát k dispozici".

Volby prezidenta byly původně vypsané na 10. května a PiS jejich konání chtěla prosadit za každou cenu i přes epidemii covidu-19. Umožnit to měl zákon o korespondenčním hlasování, jehož schválení ale zdržel Senát, v němž má většinu opozice. Proto se volby nekonaly ani do konce května.

Zdroj: ČTK
Další zprávy