První českou medaili na univerziádě vybojovali běžkaři

26. 1. 2015 15:04
Jan Šrail a Karolína Grohová získali bronz ve sprintu smíšených dvojic klasickou technikou
Jan Šrail, mistr ČR 2015
Jan Šrail, mistr ČR 2015 | Foto: ČTK

Štrbské Pleso - Běžci na lyžích se postarali o první českou medaili ze Světové zimní univerziády na Slovensku. Jan Šrail a Karolína Grohová získali bronz ve sprintu smíšených dvojic klasickou technikou, ve finále doběhli třetí za dvěma ruskými páry. Daniel Máka se Sandrou Schützovou obsadili šesté místo.

Program 27. zimní univerziády je nezvykle rozdělen do dvou zemí. Do 1. února bude dějištěm Slovensko: na Štrbském Plese a v Osrblie se bude závodit v běhu a skoku na lyžích, severské kombinaci a biatlonu, v němž se představí i členky úspěšné štafety ze Světového poháru Jitka Landová s Evou Puskarčíkovou.

Od 3. do 14. února bude centrem zbývajících soutěží Španělsko. Hlavní hvězdou české vysokoškolské reprezentace tam bude olympijská vítězka ve snowboardcrossu a obhájkyně univerziádního triumfu z Trentina 2013 Eva Samková.