První alpskou etapu Gira vyhrál Battaglin, lídr Urán ztratil

ČTK Sport ČTK, Sport
24. 5. 2014 18:00
Čtrnáctý den příliš nevyšel lídrovi Rigobertu Uránovi z Kolumbie, jenž sice udržel růžový trikot, ale z favoritů dojel do cíle jako jeden z posledních a na své pronásledovatele mírně ztratil.
Rigoberto Urán sice udržel růžový trikot, ale z favoritů dojel do cíle jako jeden z posledních a na své pronásledovatele mírně ztratil.
Rigoberto Urán sice udržel růžový trikot, ale z favoritů dojel do cíle jako jeden z posledních a na své pronásledovatele mírně ztratil. | Foto: Reuters

Oropa - První alpskou etapu letošního Gira d'Italia vyhrál italský cyklista Enrico Battaglin.

Čtrnáctý den příliš nevyšel lídrovi Rigobertu Uránovi z Kolumbie, jenž sice udržel růžový trikot, ale z favoritů dojel do cíle jako jeden z posledních a na své pronásledovatele mírně ztratil. V čele má náskok 32 sekund před Australanem Cadelem Evansem.

Cyklisté dnes jeli první vysokohorskou etapu, během níž absolvovali mimo jiné dvě vrchařské prémie první kategorie včetně závěrečné do cíle na Sacro Monte di Oropa.

Po 162 kilometrech se z vítězství radoval Battaglin, který v závěru na kostkách přespurtoval svého krajana Daria Catalda. Oba patřili k původní skupině uprchlíků s 21 členy.

Uran překvapil, v kopcích nestačil

Favorité na celkové vítězství dojížděli jednotlivě do cíle až po více než dvou minutách a nečekaně jako jeden z posledních se v cíli objevil na 22. místě Urán.

Majitel růžového trikotu ztratil pět sekund na předchozího lídra Evanse, před nímž nyní vede o 32 sekund. Třetí je stále Polák Rafal Majka (-1:35). Zhruba 20 sekund na Urána najeli Ital Domenico Pozzovivo a další Kolumbijec Nairo Quintana, kterým patří průběžně čtvrté a šesté místo.

Další horská etapa je na programu v neděli a stejně jako ta dnešní je věnovaná Marcu Pantanimu, od jehož předčasného úmrtí letos uplynulo deset let. Populární "Pirát" slavil na Oropě a v Montecampione, kde končí nedělní 15. etapa, velká etapová vítězství.

 

Právě se děje

před 30 minutami

Útočník na severu Tuniska ubodal Francouze, pak zranil vojáka

Útočník na severu Tuniska zabil nožem francouzského občana, který byl v zemi na návštěvě u příbuzných, a zranil jednoho tuniského vojáka. S odkazem na ministerstvo vnitra o tom informovala tuniská agentura TAP. Osmadvacetiletý pachatel je na útěku, policie však zná jeho identitu. Motiv útoku je zatím nejasný. V posledních letech na bezpečnostní složky i zahraniční turisty v Tunisku často útočili islamističtí ozbrojenci, připomíná agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy