Prskavec kraloval na Australian Open: Dneska bych vyhrál i se šťouchem

ČTK ČTK
18. 2. 2017 11:35
Vodní slalomář Jiří Prskavec odstartoval ročník výhrou na Australian Open. "Jezdí se mi úplně super, dneska bych vyhrál i se šťouchem," uvedl.
Jiří Prskavec
Jiří Prskavec | Foto: kanoe.cz

Penrith - Mistr světa ve vodním slalomu Jiří Prskavec zahájil sezonu vítězstvím na Australian Open. Na někdejším olympijském kanálu v Penrithu byl v závodě kajakářů nejrychlejší v kvalifikaci, semifinále i finále. V něm porazil o více než dvě sekundy druhého Američana Michala Smolena. Třetí skončil olympijský vítěz z Ria de Janeiro Brit Joe Clark.

"Jezdí se mi úplně super, dneska bych vyhrál i se šťouchem," uvedl Prskavec v tiskové zprávě. "Podobný kousek se mi povedl i před třemi lety a v té sezoně jsem získal medaili z mistrovství Evropy i světa. Doufám, že letos to bude přinejmenším stejně úspěšný," dodal třiadvacetiletý bronzový olympijský medailista z Ria.

V závodě kanoistek skončila na třetím místě devatenáctiletá Tereza Fišerová, kterou čeká v neděli ještě start na kajaku. Nedělní závod pojedou i mistryně světa Kateřina Kudějová a Štěpánka Hilgertová, která právě v Penrithu získala v roce 2000 své druhé olympijské zlato.

 

Právě se děje

Další zprávy