Prostějovští basketbalisté mají bronz

ČTK
22. 5. 2006 18:37
Prostějov - Basketbalisté Prostějova získali bronzové medaile v nejvyšší domácí soutěži a obhájili loňskou pozici.
Basketbal - ilustrační foto.
Basketbal - ilustrační foto. | Foto: Reuters

Ve druhém utkání o třetí místo dnes na domácí palubovce porazili Děčín 104:82 a v součtu skóre z obou zápasů vyzněla série v jejich prospěch. V prvním duelu na severu Čech zvítězil Děčín nad Hanáky jen o bod 76:75.

Do rozhodujícího utkání ale vstoupili lépe hráči Děčína a v páté minutě vedli 16:11. Ve druhé polovině první čtvrtiny a na začátku druhé domácí stav zápasu otočili a vytvořili si desetibodový náskok, o který však před odchodem do šaten znovu přišli.

Děčínští basketbalisté bojovali i po změně stran a v úvodu třetí části se ještě dvakrát dostali do jednobodového vedení. V té době v jejich barvách zářil zejména svými úspěšnými trojbodovými pokusy Panáček, autor 22 bodů. Ve zbytku utkání však soustředěnější domácí pod vedením nejlepšího střelce zápasu Callahana soupeře převálcovali. Americký hráč nastřílel 34 bodů.

Výsledek - 3. místo, 2. zápas:
Prostějov - Děčín 104:82 (30:23, 49:47, 77:64)
Nejlepší střelci: Callahan 34, Crisp 17, Czudek 15 - Soukup 25, Panáček 22, Houser 13. Rozhodčí: Vyklický, Macela. Fauly: 16:22. TH: 22/18 - 13/8. Trojky: 6:8. Diváci: 1000. Nejlepší hráč: Callahan. První zápas: 76:75.