Promarnila jsem šanci, smutní Kvitová. Prala se i s nemocí

ČTK ČTK
2. 7. 2013 22:32
Petra Kvitová si uvědomuje, že letos byla šance vyhrát Wimbledon větší. Ve čtvrtfinále proti ní byla i začínající nemoc.
Petra Kvitová se ve čtvrtfinále Wimbledonu prala se soupeřkou i počínající nemocí.
Petra Kvitová se ve čtvrtfinále Wimbledonu prala se soupeřkou i počínající nemocí. | Foto: Reuters

Londýn - Na začínají nemoc se tenistka Petra Kvitová nevymlouvala. Přestože se cítila oslabená, měla šanci Kirsten Flipkensovou ve čtvrtfinále Wimbledonu porazit, ale s Belgičankou dnes prohrála.

Po vyřazení Kvitová souhlasila, že turnaj byl promarněnou šancí. "Budu upřímná, beru to tak," řekla předloňská wimbledonská šampionka. "Cítila jsem, že to je velká šance hrát semifinále. Snažila jsem se, jak jsem mohla, ale prohrála jsem."

Čtvrtfinále ve Wimbledonu je letos její nejlepší grandslamový výsledek. "Ale jsem teď smutná. Zklamání je obrovské a doufám, že pomine," řekla.

Šance byla letos větší

Kvitová zůstala po předčasných vyřazeních světové dvojky Bělorusky Victorie Azarenkové a trojky Rusky Marie Šarapovová ve spodní části pavouku jako osmička nejvýše nasazenou. Navíc skončila i obhájkyně titulu Serena Williamsová z USA. Proto měla otevřenou cestu a před sebou hratelnější soupeřky.

"Je takový divný, že," komentovala Kvitová letošní Wimbledon a nezvyklý fakt, že většina favoritek vypadla už do čtvrtfinále. "Mluvilo se o mně, že jsem skoro ve finále," připustila, že proto na sobě cítila větší tlak. "Dělala jsem, co jsem měla, abych byla v pohodě. Beru to jako velkou zkušenost a neodehrála jsem to tak špatně."

Nemoc cítila už v pondělí

První příznaky nemoci Kvitová pocítila už v pondělí vpředvečer čtvrtfinále. Bolelo ji v krku a ráno to bylo horší. "Když jsem se vzbudila, měla jsem v něm knedlík a trošku i teplotu," přiznala. Vzala si prášky a raději se nešla před čtvrtfinále rozehrát. V úvodu zápasu s Flipkensovou už se cítila lépe. "Ale vydrželo to jen set a půl," přiznala Kvitová.

Na konci druhého setu si zavolala doktora a vzala si další medikament. "Během zápasu jsem se cítila unavená, ospalá a trochu se mi motala hlava, ale určitě se nechci vymlouvat. Šance tam byly, bohužel se to úplně nepovedlo," zdůraznila. Vzdát nechtěla. "To ne, chtěla jsem se poprat, ale bohužel to úplně nevyšlo."

Před zápasem se snažila, aby ji nastupující onemocnění nesrazilo psychicky. "Samozřejmě to člověku úplně nedodá, ale nevěšela jsem hlavu. Začátek byl docela dobrý. Mohla jsem. Bohužel to nevydrželo. Ale nechci se vymlouvat, měla jsem to zvládnout i tak, šance byly, i když Kirsten hrála dobře," řekla.

Cíle? Vykurýrovat se a vylepšit sezonu

Krátce po prohře nevěděla, jak se změní její nejbližší program. Jasné je pouze to, že musí doléčit zraněnou nohu a nemoc. "Určitě potřebuju volno aspoň týden. Pak budeme trénovat, uděláme nějakou kondici v Prostějově, přidáme tenis. Pak poletím do Ameriky," vyhlížela už betonovou část roku s vrcholem na US Open.

Sezonu neprožívá Kvitová na své poměry nijak výbornou. Vyhrála turnaj v Dubaji, byla ve finále v Katovicích, ale má velké výkyvy ."Musím se s tím poprat. Snažím se přemýšlet pozitivně. Doufám, že mě to posílí. Máme ještě jeden grandslam a další velké turnaje. Budu se snažit je odehrát co nejlíp," dodala.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Praha o 30 procent zdraží svoz komunálního odpadu

Pražský magistrát zvedne o 30 procent cenu za svoz komunálního odpadu. Zastupitelé hlavního města ve čtvrtek schválili novelizaci vyhlášky, která cenu služby stanovuje. Město by mělo zdražením ročně získat 220 milionů korun navíc, což má významně snížit množství peněz, které musí na systém svozu a likvidace odpadu doplácet. Součástí změny je také zavedení služby svozu bioodpadu, jejíž cena bude proti současnosti o polovinu nižší.

Proti zdražení se postavila opozice. V současnosti domácnosti v metropoli platí za svoz běžného odpadu měsíčně od 86 do 5737 korun, podle četnosti a velikosti kontejneru.

Primátorův náměstek Petr Hlubuček (STAN) uvedl, že cena za svoz se neměnila od roku 2005, kdy vyhláška vstoupila v platnost. Náklady města na svoz komunálního odpadu ročně činí přes 977 milionů korun, na poplatcích vybere 723 milionů. Zbytek dotuje z rozpočtu. Náklady na svoz se navíc podle vedení magistrátu zvyšují. Po zvýšení, které má do rozpočtu města přinést asi 220 milionů korun navíc, by se finanční účast města měla snížit z loňských 26 na tři procenta.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

U zlínských hokejistů skončil kouč Stavjaňa, vrací se Svoboda

Hokejisty Zlína už nevede Antonín Stavjaňa, vedení klubu dnes hlavního trenéra večer odvolalo z funkce. Na lavičku posledního celku extraligy se po půlroce vrací Robert Svoboda. Berani o tom informovali na svých webových stránkách.

Zlínští hokejisté získali v 11 kolech jen šest bodů za dvě vítězství. Aktuálně mají na kontě sérii tří porážek při skóre 4:16. S celkovými 41 inkasovanými góly mají nejhorší obranu v soutěži.

"Členové prezidia, představenstva klubu a rady jednatelů se domluvili na změně trenéra. Po neúspěšném působení Antonína Stavjani se vrací Robert Svoboda, který do konce minulé sezony mužstvo trénoval a zná tak jeho kvality. Byla to logická volba," uvedl generální manažer klubu Martin Hosták.

Další zprávy