Promarnila jsem šanci, smutní Kvitová. Prala se i s nemocí

ČTK ČTK
2. 7. 2013 22:32
Petra Kvitová si uvědomuje, že letos byla šance vyhrát Wimbledon větší. Ve čtvrtfinále proti ní byla i začínající nemoc.
Petra Kvitová se ve čtvrtfinále Wimbledonu prala se soupeřkou i počínající nemocí.
Petra Kvitová se ve čtvrtfinále Wimbledonu prala se soupeřkou i počínající nemocí. | Foto: Reuters

Londýn - Na začínají nemoc se tenistka Petra Kvitová nevymlouvala. Přestože se cítila oslabená, měla šanci Kirsten Flipkensovou ve čtvrtfinále Wimbledonu porazit, ale s Belgičankou dnes prohrála.

Po vyřazení Kvitová souhlasila, že turnaj byl promarněnou šancí. "Budu upřímná, beru to tak," řekla předloňská wimbledonská šampionka. "Cítila jsem, že to je velká šance hrát semifinále. Snažila jsem se, jak jsem mohla, ale prohrála jsem."

Čtvrtfinále ve Wimbledonu je letos její nejlepší grandslamový výsledek. "Ale jsem teď smutná. Zklamání je obrovské a doufám, že pomine," řekla.

Šance byla letos větší

Kvitová zůstala po předčasných vyřazeních světové dvojky Bělorusky Victorie Azarenkové a trojky Rusky Marie Šarapovová ve spodní části pavouku jako osmička nejvýše nasazenou. Navíc skončila i obhájkyně titulu Serena Williamsová z USA. Proto měla otevřenou cestu a před sebou hratelnější soupeřky.

"Je takový divný, že," komentovala Kvitová letošní Wimbledon a nezvyklý fakt, že většina favoritek vypadla už do čtvrtfinále. "Mluvilo se o mně, že jsem skoro ve finále," připustila, že proto na sobě cítila větší tlak. "Dělala jsem, co jsem měla, abych byla v pohodě. Beru to jako velkou zkušenost a neodehrála jsem to tak špatně."

Nemoc cítila už v pondělí

První příznaky nemoci Kvitová pocítila už v pondělí vpředvečer čtvrtfinále. Bolelo ji v krku a ráno to bylo horší. "Když jsem se vzbudila, měla jsem v něm knedlík a trošku i teplotu," přiznala. Vzala si prášky a raději se nešla před čtvrtfinále rozehrát. V úvodu zápasu s Flipkensovou už se cítila lépe. "Ale vydrželo to jen set a půl," přiznala Kvitová.

Na konci druhého setu si zavolala doktora a vzala si další medikament. "Během zápasu jsem se cítila unavená, ospalá a trochu se mi motala hlava, ale určitě se nechci vymlouvat. Šance tam byly, bohužel se to úplně nepovedlo," zdůraznila. Vzdát nechtěla. "To ne, chtěla jsem se poprat, ale bohužel to úplně nevyšlo."

Před zápasem se snažila, aby ji nastupující onemocnění nesrazilo psychicky. "Samozřejmě to člověku úplně nedodá, ale nevěšela jsem hlavu. Začátek byl docela dobrý. Mohla jsem. Bohužel to nevydrželo. Ale nechci se vymlouvat, měla jsem to zvládnout i tak, šance byly, i když Kirsten hrála dobře," řekla.

Cíle? Vykurýrovat se a vylepšit sezonu

Krátce po prohře nevěděla, jak se změní její nejbližší program. Jasné je pouze to, že musí doléčit zraněnou nohu a nemoc. "Určitě potřebuju volno aspoň týden. Pak budeme trénovat, uděláme nějakou kondici v Prostějově, přidáme tenis. Pak poletím do Ameriky," vyhlížela už betonovou část roku s vrcholem na US Open.

Sezonu neprožívá Kvitová na své poměry nijak výbornou. Vyhrála turnaj v Dubaji, byla ve finále v Katovicích, ale má velké výkyvy ."Musím se s tím poprat. Snažím se přemýšlet pozitivně. Doufám, že mě to posílí. Máme ještě jeden grandslam a další velké turnaje. Budu se snažit je odehrát co nejlíp," dodala.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Netanjahu opět hovořil o plánu zabrání části Západního břehu

Izrael si nenechá ujít "historickou příležitost", aby rozšířil svou svrchovanost na části Západního břehu Jordánu, prohlásil dnes izraelský premiér Benjamin Netanjahu. O možné anexi židovských osad na okupovaném Západním břehu hovořil v posledních dnech několikrát. Jde rovněž o jeden z bodů, který je obsažen v koaliční dohodě nové izraelské vlády

Zdroj: ČTK
Další zprávy