Prohra Kvitové zhatila sázkařovi třímilionovou výhru

Milan Mikulka, Petr Kain
14. 1. 2014 16:27
Senzační prohra Petry Kvitové rozesmutněla nejen české fanoušky, ale také mnohé sázkaře
Petra Kvitová.
Petra Kvitová. | Foto: Reuters

PrahaPetra Kvitová nejspíš nebude nejoblíbenější tenistkou sázkaře, který její pondělní zápas v 1. kole Australian Open zařadil na svůj tiket k dalším sedmnácti tipům.

Ale právě ten osmnáctý netrefil, protože Kvitová šokujícím způsobem prohrála s Thajkou Luksicou Kumkhumovou 2:6, 6:1 a 4:6.

Sázkař vsadil 60 tisíc korun v souhrnném kurzu 50:1. To znamená, že kdyby Kvitová potvrdila roli favoritky, inkasoval by tento muž tři miliony korun. "Všechno mu vyšlo, až na tu Kvitovou," potvrdil mluvčí Fortuny Petr Šrain.

Kvitové už sázkaři nevěří

Česká tenisová jednička pro svoje nečekané pády začíná být pro sázkaře málo čitelnou a začínají se jí spíše vyhýbat, potvrzují i další sázkové kanceláře.

Její překvapivá prohra jim ale ještě vynesla zisk ve výši statisíců. Například Fortuna na porážce šesté nasazené hráčky vydělala půl milionu (roční provozní zisk Fortuny se přitom pohybuje kolem půl miliardy korun).

Kurz na výhru Kvitové činil 1,06:1. "Náběr na samotný zápas činil necelých 700 tisíc. Na výhrách ze zápasu se vyplatilo 120 tisíc, nám tedy zůstalo zhruba 580 tisíc," potvrdil mluvčí Fortuny Petr Šrain. V těchto číslech nejsou takzvané live sázky (přijímané až v průběhu zápasu).

I tak se jedná o sumu, která je u podobných překvapivých výsledků relativně nízká. “Sázkaři na ni kvůli její kolísavé výkonnosti už moc nesázejí,” uvedl šéf Fortuny Radim Haluza. “Většina sázkařů počítá s tím, že buď projde až do semifinále, nebo vypadne v prvním kole,” dodal.

Obsáhlý rozhovor se šéfem Fortuny najdete ve čtvrtečním vydání Hospodářských novin

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Klicperovo divadlo muselo zrušit premiéru komedie Woodyho Allena kvůli autorským právům

Klicperovo divadlo v Hradci Králové muselo na poslední chvíli zrušit sobotní premiéru komedie Woodyho Allena Spáči kvůli neschváleným autorským právům k adaptaci hry, řekl mluvčí divadla Martin Sedláček. "Autorská práva jsou zatím v řešení. Tím, že vzniká úplně nová adaptace, musí se schvalovat. Některé věci vznikají přímo při zkoušení," uvedl Sedláček.

Divadlo informaci zveřejnilo krátce před představením a kromě premiéry odložilo i první reprízu naplánovanou na 21. října. Původně filmovou komedie z roku 1973, kde hlavní role zahráli Woody Allen a Diane Keatonová, adaptovali pro divadlo Adam Skala a Martin Satoranský. Prvně jmenovaný se ujal i režie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy