Prohra Kvitové zhatila sázkařovi třímilionovou výhru

Milan Mikulka, Petr Kain
14. 1. 2014 16:27
Senzační prohra Petry Kvitové rozesmutněla nejen české fanoušky, ale také mnohé sázkaře
Petra Kvitová.
Petra Kvitová. | Foto: Reuters

PrahaPetra Kvitová nejspíš nebude nejoblíbenější tenistkou sázkaře, který její pondělní zápas v 1. kole Australian Open zařadil na svůj tiket k dalším sedmnácti tipům.

Ale právě ten osmnáctý netrefil, protože Kvitová šokujícím způsobem prohrála s Thajkou Luksicou Kumkhumovou 2:6, 6:1 a 4:6.

Sázkař vsadil 60 tisíc korun v souhrnném kurzu 50:1. To znamená, že kdyby Kvitová potvrdila roli favoritky, inkasoval by tento muž tři miliony korun. "Všechno mu vyšlo, až na tu Kvitovou," potvrdil mluvčí Fortuny Petr Šrain.

Kvitové už sázkaři nevěří

Česká tenisová jednička pro svoje nečekané pády začíná být pro sázkaře málo čitelnou a začínají se jí spíše vyhýbat, potvrzují i další sázkové kanceláře.

Její překvapivá prohra jim ale ještě vynesla zisk ve výši statisíců. Například Fortuna na porážce šesté nasazené hráčky vydělala půl milionu (roční provozní zisk Fortuny se přitom pohybuje kolem půl miliardy korun).

Kurz na výhru Kvitové činil 1,06:1. "Náběr na samotný zápas činil necelých 700 tisíc. Na výhrách ze zápasu se vyplatilo 120 tisíc, nám tedy zůstalo zhruba 580 tisíc," potvrdil mluvčí Fortuny Petr Šrain. V těchto číslech nejsou takzvané live sázky (přijímané až v průběhu zápasu).

I tak se jedná o sumu, která je u podobných překvapivých výsledků relativně nízká. “Sázkaři na ni kvůli její kolísavé výkonnosti už moc nesázejí,” uvedl šéf Fortuny Radim Haluza. “Většina sázkařů počítá s tím, že buď projde až do semifinále, nebo vypadne v prvním kole,” dodal.

Obsáhlý rozhovor se šéfem Fortuny najdete ve čtvrtečním vydání Hospodářských novin

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Fotbalisté Bayernu budou mít nižší plat až do konce sezony

Fotbalisté Bayernu Mnichov budou i po restartu německé bundesligy pobírat menší plat. Hvězdy mistrovského týmu, jenž míří za obhajobou titulu, se s vedením klubu dohodly na snížené mzdě do konce sezony.

"Potěšilo nás, že mužstvo má pro současnou situaci plné pochopení," řekl deníku Bild prezident Bayernu Herbert Hainer. Konkrétní údaje neuvedl. Za duben, kdy se bundesliga kvůli koronavirové pandemii nehrála, měli hráči plat nižší o 20 procent.

Zatím není jasné ani to, kdy pro Bayern tato sezona skončí. Bundesliga by měla být uzavřena 27. června, pokud by se mnichovský tým dostal do finále Německého poháru, hrál by ho 4. července. Finále Ligy mistrů, v níž je bavorský velkoklub teprve v osmifinálové fázi, se bude hrát nejspíš až na konci srpna, až skončí všechny národní ligové soutěže.

Zdroj: ČTK
Další zprávy