Procházka: Ostatní sporty se při vší úctě s MMA nedají srovnat, je to král soutěží

ČTK ČTK
22. 12. 2022 8:48
Český MMA zápasník Jiří Procházka označil průnik do první desítky ankety Sportovec roku za čest. Zároveň však cítí, že se povědomí o jeho sportu musí ještě zvednout. Třicetiletý rodák z Hostěradic se do elitní společnosti dostal jako první zástupce smíšených bojových umění díky červnovému triumfu v polotěžké váze organizace UFC.
Sportovec roku: Jiří Procházka
Sportovec roku: Jiří Procházka | Foto: ČTK

Kvůli listopadovému zranění ramena sice přišel o možnost mistrovský pás obhajovat, novinářům ale před galavečerem prozradil, že od ledna začne rehabilitovat a zahájí novou cestu za úspěchem.

"Být zástupcem MMA mezi top deseti sportovci je úžasné. Vážím si toho a je mi ctí," řekl Procházka. Nominaci označil za důkaz, že je jeho sport na vzestupu. "Sám ale žádné důkazy shromažďovat nemusím, abych věděl, že tohle je nejnáročnější sport. Při vší úctě a pokoře k těm ostatním se to nedá srovnat. V žádném jiném sportu něco takového nenajdete, kde jeden člověk stojí proti druhému a musí ho fyzicky i mentálně ve všech rovinách překonat. MMA beru jako krále soutěží," doplnil Procházka.

Bojovník z Brna tipoval jako favorita ankety Ester Ledeckou. Věří, že v budoucnu může zápasník MMA ve Sportovci roku zvítězit. K tomu ale cítí, že se musí povědomí o jeho sportu zlepšit.

"Mám o svém umístění ve sportovních žebříčcích ty nejvyšší mety. To ale musí uznat ti, kteří to hodnotí a právoplatně to uznat. Myslím, že je tady ještě velké neseznámení se s tímto nádherným sportem," uvedl Procházka. "Ti lidé, co to hodnotí, musí být maximálně seznámení s tím, co to obnáší. Musí vědět, co zahrnuje příprava, souboj a musí být na těchto kláních. Věřím, že si tento sport zaslouží být jedině na prvních místech. Já si ale jedu své a neohlížím se na to, kdo mě kam umístil. Svou hodnotu znám a to je pro mě stěžejní," uvedl Procházka.

Bojovník ve smíšených umění se zotavuje ze zranění ramena, které utržil před obhajobou titulu s Brazilcem Gloverem Teixeirou. Podstoupil operaci. "Teď to jde pomaličku. Musím to do konce roku nechávat v klidu a od nového roku šlápneme naplno do rehabilitace," uvedl Procházka. Zotavovat se bude i v USA. "Tohoto přístupu od UFC si vážím, že se tam o mě plně postarají. Mým plánem není nic jiného, než být v co nejkratší době zpět a s co největší silou si vzít zpět, co mi právem patří," řekl.

Zranění bere jako další výzvu v cestě na vrchol. Trénovat by chtěl začít od března. "Když vám život dá citrony, dělejte citronádu. Vše je o přístupu. Buď se na to můžete koukat jako na katastrofu nebo příležitost. Mně to dalo šanci si teď o Vánocích odpočinout a rozmyslet se nad dalším cílem, který jsem si stanovil. Věděl jsem, že k tomu nepovede lehká cesta. Tohle zranění a čas beru jako stěžejní pro to, co tomu bude nadcházet," podotkl Procházka

Končící rok označil za přelomový. "Dosáhl jsem jedné velké mety, kterou jsem si zadal. A zároveň si uvědomil, že to není až tak o té metě. Kdybych měl jen tenhle cíl, tak bych toho mohl nechat. Bojové sporty ale miluju a už jen kvůli tomu mám chuť jít trénovat a makat," dodal Procházka.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Papež František je v nemocnici kvůli zánětu dýchacích cest, sdělil Vatikán

Papež František je na několik dní hospitalizovaný kvůli onemocnění dýchacích cest. Informoval o tom ve středu. podle agentury AP vatikánský mluvčí Matteo Bruni. Šestaosmdesátiletá hlava katolické církve podle něj nemá koronavirus. Bruni dříve uvedl, že papež do nemocnice v Římě zamířil kvůli plánované zdravotní prohlídce, což později zpochybnila italská média.

Agentura Reuters poukázala na fakt, že se papež ve středu zúčastnil pravidelné generální audience, na které podle ní vypadal, že se těší dobrému zdraví.

František od května loňského roku používá invalidní vozík kvůli chronickým bolestem kolena a v červenci 2021 podstoupil v nemocnici Gemelli operaci tlustého střeva.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Nejtvrdší trest od zrušení poprav. Polku, která zavraždila svou dceru, čeká nejméně půlstoletí ve vězení

Soud v Poznani ve středu poslal na doživotí do vězení ženu, která v roce 2021 zavraždila svoji tříletou dcerku. O podmínečné propuštění bude moci požádat teprve po 50 letech. Portál gazeta.pl píše, že jde o nejtvrdší rozsudek, jaký soud vynesl od zrušení trestu smrti v roce 1998.

Proces s Magdalenou C. týkající se vraždy s mimořádnou krutostí trval skoro rok. Podle soudce Michala Ziemniewského si žena svůj čin předem naplánovala, promyslela a připravila. Holčička Zuzia zemřela při operaci v nemocnici, když se jí lékaři snažili zachránit život. Magdalena C. se k vraždě nepřiznala a vyšetřovatelům říkala, že chtěla spáchat sebevraždu. Nicméně tvrdila, že když svoji dcerku těžce zranila, už jí na to nestačila odvaha.

Soud kromě doživotního trestu odebral Magdaleně C. na deset let volební právo. Dnešní rozsudek není pravomocný, žena se proti němu může odvolat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy