Problémy v Soči. Tréninky sáňkařů komplikují výpadky proudu

ČTK ČTK
5. 11. 2013 9:22
Tréninky sáňkařů na olympijské dráze v Soči narušují výpadky elektřiny.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Soči (Rusko) - Tréninky sáňkařů na olympijské dráze v Soči narušují výpadky elektřiny. Kvůli přerušení dodávky proudu museli v pondělí předčasně ukončit jízdy Američané a tréninky dalších týmů byly zrušeny.

Problémy mají sportovci i v hotelech, kde rovněž nejsou výpadky v zásobování elektřinou či tekoucí vodou výjimkou.

Na rozdíl od loňského roku si tentokrát závodníci nestěžovali na kvalitu ledu na dráze. Otázkou ale je, jak se jej pořadatelům podaří uchovat v případě, že budou výpadky proudu delší.

Tréninky sáňkařů začaly v pátek a měly by pokračovat do čtvrtka. Potom budou mít šanci otestovat si olympijskou dráhu i bobisté a skeletonisté. Pro budoucí olympioniky jsou tyto přípravné týdny klíčové, protože až do února pak nebudou mít šanci dráhu si znovu vyzkoušet.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Počítačovou síť radnice Prahy 3 napadl virus, úřad bude uzavřený

Počítačovou síť radnice Prahy 3 napadl virus. Lidé se tak nemohli s úřadem elektronicky spojit. Technici městské části stále pracují na nápravě, radnice bude kvůli tomu bude ve středu uzavřena. Vyplývá to z informací na facebooku Prahy 3, na které upozornil server Computerworld. Radnice vyzvala občany, aby místo e-mailů zatím raději s úřadem komunikovali po telefonu.

před 1 hodinou

Hokejista Edmontonu je kvůli krvácení do mozku v kómatu

Hokejista Edmontonu Colby Cave skončil kvůli krvácení do mozku na jednotce intenzivní péče. Lékaři v nemocnici v Torontu museli pětadvacetiletého útočníka uvést do umělého spánku. Informovali o tom zástupci klubu na sociálních sítích.

Před přerušením sezony odehrál Cave v NHL jedenáct zápasů za Oilers, na farmě v AHL nastoupil ke 44 duelům. Celkem má v NHL v dresu Bostonu, který ho v roce 2015 angažoval jako nedraftovaného hráče, a Edmontonu na kontě 67 utkání. Do statistik si zapsal devět bodů za čtyři góly a pět asistencí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy