Pro veslaře a kanoisty vznikne v Račicích Labe aréna

ČTK ČTK
24. 7. 2014 12:38
Veslaři a kanoisté se dočkají moderního zázemí v Račicích na Litoměřicku.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: CPA Eduard Erben

Ústí nad Labem/Račice - Veslaři a kanoisté se dočkají moderního zázemí v Račicích na Litoměřicku. Poblíž kanálu, kde se konají domácí šampionáty ve vodních disciplínách, vznikne národní olympijské centrum vodních sportů Labe aréna. Ústecký kraj do areálu investuje 60 milionů korun. Novinářům to dnes řekl hejtman Oldřich Bubeníček (KSČM).

Labe aréna Ústeckého kraje je zařazena do sítě národních olympijských center a má podle informací radních zajištěné dlouhodobé financování od ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, které v nejbližších deseti letech zajistí 300 milionů korun. Ústecký kraj k tomu v letech 2015 až 2017 přidá 60 milionů korun a město Štětí 33 milionů korun.

Investice kraje by se podle Bubeníčka měla týkat rozvoje centra, které bude sloužit nejen vrcholovým sportovcům, ale i dětem a mládeži.

Na místě vznikne moderní zázemí s ubytováním, skladem pro lodě a tréninkovým centrem. V plánu je také úprava kanálu, tribuny či věže. Ústecký kraj podle Bubeníčka počítá s rekonstrukcí mostu ve Štětí, čímž by se měla zlepšit dopravní infrastruktura. "Vše směřuje k roku 2017, kdy se uskuteční v Račicích mistrovství světa v kanoistice," zdůraznil hejtman. O dva roky později by se zde mohlo konat i veslařské MS.

Doposud se v Račicích konaly evropské a světové šampionáty hlavně v juniorských kategoriích. "Bude to velký svátek pro sport v Ústeckém kraji a také výrazné zviditelnění našeho kraje," podotkl Bubeníček.

Veslařská dráha v Račicích vznikla na místě bývalé pískovny a byla dokončena v roce 1986. Celková rozloha areálu je 73 hektarů. Ředitelem Sportcentra Račice je veslař a trenér Zdeněk Pecka, jeho členem je nejúspěšnější český veslař 90. let Václav Chalupa.

 

Právě se děje

Další zprávy