Smutný přehled roku 2020. Zemřeli Bryant, Maradona, české legendy i mladá motorkářka

Edwin Straver (motorismus)

Edwin Straver při letošní Rallye Dakar
Edwin Straver při letošní Rallye Dakar | Foto: Reuters

Letošní Dakar si vyžádal ještě jednu oběť. Nizozemský motocyklista Edwin Straver podlehl zraněním, která utrpěl při havárii v předposlední etapě.

Osmačtyřicetiletý závodník byl v kritickém stavu s poraněnou páteří a poškozeným mozkem převezen vrtulníkem do nemocnice v Rijádu. Ještě předtím jej lékaři oživovali, neboť mu několik minut nebilo srdce. Poté byl letecky převezen do Nizozemska, pár dní nato však lékaři oznámili, že zemřel.

Straver startoval na Rallye Dakar potřetí, před nehodou mu patřilo 38. místo v průběžném pořadí. Loni dojel třicátý a vyhrál kategorii Originals by Motul, ve které startují jezdci bez asistence mechaniků.