Příliš krve i na MMA. Harrisonová soupeřku týrala dvě kola, pak byl zápas ukončen

Sport Sport
25. 11. 2020 15:40
Otrlí fanoušci bojových umění obvykle na nějakou tu kapku krve na žíněnce nehledí. Zápas mezi Kaylou Harrisonovou a Courtney Kingovou v rámci MMA soutěže Invicta Fighting Championship ale připomínal jatka.

O jednostranný průběh duelu se postarala suverénní Harrisonová, královna organizace PFL, která hned na začátku souboje způsobila soupeřce loktem tržnou ránu v obličeji a Kingovou následně zasypávala i na zemi jednou ranou za druhou. 

Po pěti a půl minutách naprosto dominantního výkonu šampionky tak vypadalo bojiště jako scéna z hororového filmu. Kingová měla celou tvář od krve a stopy její marné obrany se nacházely po celé žíněnce i na těle vítězné Harrisonové. 

Rozhodčí proto zápas na konci druhého kola raději předčasně ukončili technickým k. o., aby předešli vážnějšímu zranění na straně Kingové. 

Nejen podle ohlasů na sociálních sítích, ve kterých často padala slova jako "masakr", "brutalita" či "horor", ale přišlo rozhodnutí o ukončení zápasu až příliš pozdě. 

Zápas za "barbarský" označila i samotná Harrisonová. "Překvapilo mě, kolik krve všude bylo a že to doktoři neukončili. Bylo to odporné, její krev byla všude, dokonce jsem na ní několikrát uklouzla," prohlásila po souboji vítězka.

Třicetiletá Harrisonová, která dokázala dvakrát vyhrát olympiádu v judu a od svého přestupu k bojovým uměním v roce 2018 neprohrála (8-0), si každopádně svým výkonem znovu hlasitě řekla o duel v nejprestižnější MMA soutěži, UFC.

V kuloárech se dokonce hovoří o možném souboji s královnou dvou tříd UFC, Brazilkou Amandou Nunesovou. "Ze zcela osobních důvodů bych se s Amandou moc ráda utkala a zjistila, jak na tom jsem. Ale zatím nejsem připravena, ještě ne," říká samotná Harrisonová. 

Slibný duel se každopádně neodehraje dříve než v roce 2022, neboť na příští rok má Harrisonová ještě kontrakt v jiné profesionální lize, PFL.  

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 15 minutami

Brazilský exprezident Lula je očištěn, jeho údajná korupční kauza je promlčená

Brazilský soud v pátek definitivně ukončil kauzu, kvůli které strávil bývalý prezident Luiz Inácio Lula da Silva rok a půl ve vězení. Případ s podezřelým převodem luxusního bytu, který podle obžaloby Lula da Silva přijal jako úplatek, je podle soudu totiž promlčený, informovala agentura EFE. Původní rozsudek vloni zrušil nejvyšší soud a nařídil, aby se případem znovu zabývala justice v hlavním městě Brasília. Bývalému prezidentovi se tak definitivně otevřela cesta, aby se mohl letos znovu ucházet o úřad hlavy státu.

Podezřelá transakce s bytem se stala v roce 2011. Promlčecí lhůta činí v těchto případech 16 let. Na šestasedmdesátiletého Lulu se však vztahuje poloviční doba, se kterou brazilské zákony počítají u lidí ve věku nad 70 let.

Podle obžaloby Lula dostal od stavební firmy OAS luxusní byt v přímořské letovisku Guarujá. Výměnou za to bývalý prezident údajně protežoval firmu při zakázkách státní ropné společnosti Petrobras. Za korupci Lula dostal v roce 2018 trest 12 let vězení a za mřížemi strávil 19 měsíců. Propustilo ho rozhodnutí nejvyššího soudu, podle kterého nesmí být uvězněn člověk, který ještě nevyčerpal všechny možnosti odvolání.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

K souostroví Tonga míří loď, která opraví jeho jediný komunikační kabel se zbytkem světa

K tichomořskému souostroví Tonga, které zdevastoval výbuch sopky a vlna tsunami, míří speciální loď, aby obnovila životně důležitý komunikační kabel spojující ostrovy se zbytkem světa. Loď má na místo dorazit v neděli, informovala agentura Reuters.

Loď odplula 20. ledna z Port Moresby na Papui Nové Guineji vzdáleného 5000 kilometrů. Komplikované opravy podmořského kabelu potrvají podle předpokladů několik týdnů.

"Pokud erupce sopky nebo tsunami zasypaly kabel nánosy z mořského dna nebo svahu podmořské hory, může být velmi těžké ho najít nebo vyzvednout," řekl agentuře Reuters Jonathan Brewer, telekomunikační inženýr společnosti Telco2 limited.

Poruchy na 436 aktivních podmořských kabelech na světě jsou běžné a obvykle je možné většinu dat, která jimi proudí, přesměrovat přes jiný kabel, než je závada odstraněna. Ale 105.000 obyvatel souostroví Tonga je závislých jen na jediném kabelu, který je tam natažený z 800 kilometrů vzdáleného Fidži.

Zdroj: ČTK
Další zprávy