Při dostizích v Brně zahynul sedminásobný účastník Velké pardubické

ČTK ČTK
29. 9. 2015 9:24
Michal Köhl se smrtelně zranil po nezaviněném pádu ze sedla koně Zadara. Kůň jej nezalehl, přesto se jej nepodařilo zachránit.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Brno - Po nehodě v nedělním dostihu v Brně zemřel žokej Michal Köhl. Sedminásobný účastník Velké pardubické utrpěl smrtelná zranění při pádu ze Zadara.

"Šlo o tragickou náhodu bez cizího zavinění. Žokej vypadl nešťastně ze sedla, když Zadar na proutěné překážce klopýtl a upadl. Kůň jej nezalehl. Navzdory okamžité lékařské pomoci se nepodařilo jezdce zachránit," řekl ČTK šéf dostihového areálu Brno-Dvorska Josef Vymazal.

Šestatřicetiletý Köhl jezdil dvacet let a patřil ke zkušeným žokejům. Dostih v Brně byl pro něj přípravou na letošní Velkou pardubickou, kterou jel poprvé před třinácti lety. Jeho nejlepším výsledkem ve slavné steeplechase bylo šesté místo s Brambuschem v roce 2006.

V kariéře absolvoval podle statistiky Jockey Clubu 780 dostihů, z toho většinu překážkových. Vyhrál sedm rovinových a 64 překážkových dostihů, mezi nimi čtyři nejvyšší kategorie. Nejvíce startů absolvoval s koňmi Josefa Váni staršího. Dvakrát vyhrál i na britské půdě. V kolébce turfu se Köhlovi dokonce podařilo pokořit hranici 50 vítězství v kariéře a získat tam titul žokeje.

Při dostizích v Brně se jedná o druhý smrtelný úraz. Před pěti lety při rovinovém dostihu zalehl kůň žokeje Zdeňka Kalába, který zemřel na rozsáhlá vnitřní zranění. Ve Dvorskách se jezdí dostihy od roku 1997.

 

Právě se děje

Další zprávy