reklama
 
 

Premiéra krasobruslařských týmů na OH: Zatím vedou Rusové

6. 2. 2014 21:08
Úvod premiérové olympijské soutěže družstev v krasobruslení vyšel v Soči nejlépe domácím Rusům.

Soči - Úvod premiérové olympijské soutěže družstev v krasobruslení vyšel v Soči nejlépe domácím Rusům. Jevgenij Pljuščenko byl v krátkém programu mužů druhý, Taťjana Volosožarová s Maximem Traňkovem vyhráli následný krátký program sportovních dvojic. Druhá je zatím Kanada, třetí Čína.

Jednatřicetiletého Pljuščenka, držitele tří olympijských medailí, předčil o dvanáct let mladší Japonec Juzuru Hanju. Ten získal 97,98 bodu a domácího reprezentanta porazil o více než šest a půl bodu. Třetí byl trojnásobný mistr světa Patrick Chan z Kanady, kterému se nevydařila kombinace ani trojitý axel.

K osmi bodům, které pro Kanadu získal Chan, posléze přidali dalších devět za druhé místo ve sportovních dvojicích Meagan Duhamelová a Eric Radford. Japonsko po druhé disciplíně olympijské novinky kleslo na čtvrtou pozici.

V sobotu čeká krátký program ženy a taneční páry. Pět z deseti týmů postoupí do následných volných jízd, soutěž vyvrcholí v neděli.

XXII. zimní olympijské hry v Soči:

Krasobruslení - družstva:

Po krátkém programu mužů a sportovních dvojic: 1. Rusko (Pljuščenko, Volosožarová/Traňkov) 19 b., 2. Kanada (Chan, Duhamelová/Radford) 17, 3. Čína (Jen Chan, Pcheng Čcheng/Čang Chao) 15.

autoři: ČTK, Sport | 6. 2. 2014 21:08

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama