Překážkář Svoboda postoupil na MS do finále

20. 8. 2009 19:02
Finále Svobodu čeká už ve 20:55
Petr Svoboda.
Petr Svoboda. | Foto: Reuters

Berlín  - Petr Svoboda postoupil na berlínském mistrovství světa do finále běhu na 110 metrů překážek. Český rekordman doběhl v prvním semifinále druhý za favorizovaným Američanem Terrencem Trammellem.

Časem 13,33 sekundy zaostal Svoboda jen o čtyři setiny za vlastním národním maximem z loňského roku. Letos ještě Svoboda rychleji neběžel. Trammell byl o devět setin rychlejší než čtyřiadvacetiletý český reprezentant.

Pro Svobodu, bronzového medailistu z halového ME, to je první velké finále na světové scéně v kariéře. "Je to super, je to satisfakce za olympiádu," prohlásil překážkář, který v Pekingu vypadl právě v semifinále.

"Tohle finále je pro mě bonbón. Vychutnám si ho, dlouho si ho nechám válet v puse, abych si to užil," pravil.

Cítil se dobře, ale po středečním rozběhu trochu cítil stehno, kvůli jeho natržení v sezoně měsíc pauzíroval. "Tak jsem se klepal na startu, co to udělá. Po prvním ulitém startu se mi to navíc zatáhlo. Říkal jsem si, že je po srandě," prozradil.

Paradoxně mu to ale pomohlo. Na startu totiž běžel uvolněně. "Pak jsem zatáhl v půlce, tak to bylo dobré. Ale běžel jsem to celé naplno. Ucítil jsem, že jsem ještě na páté a šesté překážce mohl přidat," dodal Svoboda.

Rázem se z něj stal i adept na případnou medaili, neboť jeho semifinálový čas byl čtvrtý nejlepší. Nejrychlejší byl Ryan Brathwaite z Barbadosu v národním rekordu 13,18 sekundy.

Ve finále bude chybět světový rekordman Dayron Robles, kterému svalové zranění nedovolilo semifinále dokončit.

Finále je na programu ve 20:55.