Před rokem ve finále Czech Bowlu udělali rozhodčí osudnou chybu, letos už budou mít video

ČTK ČTK
19. 7. 2017 15:28
V loňském Czech Bowlu totiž udělal v závěru chybu, kterou však rozhodčí přehlédli a ponechali výhru Black Panthers, i když ve skutečnosti měli vyhrát Lions. Asociace proto reagovala zavedením videa.
Foto: Milan Kammermayer

Praha - Už nyní byl největší hvězdou amerického fotbalu v České republice, teď navíc Jan Dundáček nechtěně přispěl k zavedení videorozhodčího ve finále české ligy. V loňském Czech Bowlu totiž udělal v závěru chybu, kterou však rozhodčí přehlédli a ponechali výhru Black Panthers, i když ve skutečnosti měli vyhrát Lions. Asociace proto reagovala zavedením videa.

"Vítám to. Sporných momentů je tam spousta, tenhle byl díky kamerám velmi dobře zdokumentovaný. Mělo být písknuté na druhou stranu. My měli kliku, že to rozhodčí posoudili špatně," řekl v dnešním rozhovoru s novináři Dundáček. "Teď budou mít týmy možnost nechat situaci přehodnotit, aby se rozhodlo správně," dodal.

Loni rozehrávač Prague Black Panthers v poslední sekundě finále vběhl s míčem do vlastního bodového území, za což mělo následovat safety a udělení dvou bodů pro Lions. Sudí se však chybně domnívali, že Dundáček byl už v ochranné zóně pěti yardů a že se jednalo o takzvanou setrvačnost. Proto safety neudělili a Černí panteři vyhráli 10:9.

"Bylo to moje individuální selhání, ale že by mě to nějak tížilo nebo táhlo zpátky, to úplně ne. Prostě se to stalo, už to tak je a nikdo to smazávat nebude. Ale kazilo to radost z vítězství," připustil Dundáček.

Paradoxně to však byla pro americký fotbal v Česku velká reklama. Česká liga se tak dostala dokonce na oficiální web zámořské elitní soutěže NFL. "Konečně se o mně psalo na NFL," usmíval se Dundáček.

I letos dovedl svůj tým do finále a může útočit na pátý titul v řadě. Proti bude Ostrava, která se vrací do boje o zlato po dlouhých 20 letech. "Je to super. Za každý klub, který se posouvá nahoru a vytváří konkurenci, jsme rádi. Byla to Příbram, Lions byli vloni našlápnutí, měli čtyři skvělé importy, letos je to Ostrava, která postavila fyzicky dominantní tým. Příští rok to může být Ostrava s Příbramí a my můžeme být dole," řekl Dundáček.

S Ostravou se Černí Panteři utkali v základní části dvakrát. V Ostravě vyhráli 20:14, doma remizovali 13:13. "Ten první zápas jsme relativně kontrolovali a už jsme i vystřídali za náhradníky, ale ve čtvrté čtvrtině jsme z toho udělali zbytečné drama. Ve druhém zápase jsme se trápili mnohem víc. Vedli jsme ještě na začátku čtvrté čtvrtiny, zase přišly nějaké individuální chyby. Teď musíme být ostražití po celý zápas, protože Ostrava umí přidávat plyn a dávat body," varoval Dundáček.

Ocenil práci amerických hrajících trenérů Ostravy, kteří z posledního týmu minulé sezony udělali finalistu. "Ostrava byla i vloni velmi fyzický tým, ale neměla úplně ten sportovní koncept. Neuměli si poradit s taktikou a dělali přešlapy. Oba hrající trenéři dokázali namotivovat tým a pozvednout ho k lepším výkonům a Ostrava hraje fakt dobře," řekl jednatřicetiletý rozehrávač a chytač.

Černí Panteři jsou ale podle něj na finále připravení lépe než v minulé sezoně, jelikož nehráli rakouskou ligu a mají tak více energie. "Sedí mi to mnohem víc. Samozřejmě jsou tam kluci, kteří by si chtěli zahrát i tu rakouskou ligu, která je na vyšší úrovni, je to větší výzva, ale s časovou dotací, kterou tomu můžeme dávat na amatérské úrovni, se to nedá zvládat. Je mnohem víc energie v týmu, protože loni jsme hráli za tři víkendy šest zápasů a to bylo úplně smrtící. Únava, zranění, spousta hráčů odpadla. Netaháme nohy jako loni v červenci," dodal.

 

Právě se děje

před 20 minutami

USA omezily víza pro čínské funkcionáře kvůli Tibetu

Americká administrativa omezila a v některých případech dokonce zakázala vydávání víz čínským funkcionářům, kteří se podle ní podílejí na blokování cest cizinců do Tibetu. Oznámil to v úterý ministr zahraničí Mike Pompeo. Šéf diplomacie ale nesdělil, jakých konkrétních osob se americké sankce týkají, ani kolik lidí jimi bude postiženo, uvedla agentura AP.

"Peking bohužel dál systematicky omezuje cesty amerických diplomatů a dalších úředníků, novinářů a turistů do autonomní oblasti Tibetu," uvedl Pompeo. Proto americké úřady recipročně omezí možnost cestování do USA pro ty čínské představitele, kteří se podle nich podíleli či podílejí na formulování a prosazování pravidel, která Tibet cizincům z velké části uzavírají.

Zdroj: ČTK
před 21 minutami

Rusko a Čína vetovaly prodloužení pomoci pro Sýrii

Rusko a Čína vetovaly v Radě bezpečnosti OSN rezoluci o dalším prodloužení přeshraniční humanitární pomoci pro Sýrii. Informovala o tom agentura DPA. Současné povolení platí jen do pátku, na dodávkách potravin a léků jsou přitom závislé miliony syrských civilistů.

Rezoluci navrhly společně Německo a Belgie, zástupci Číny a Ruska se ale během úterního jednání postavili proti. Podle DPA Moskva chce, aby se pro doručování pomoci nadále využíval jen jediný hraniční přechod z Turecka. Dalších 13 členů RB ale trvá na tom, že pro humanitární dodávky musí dál sloužit nejméně dva přechody jako dosud.

Zdroj: ČTK
Další zprávy