Pražský maraton ovládl Etiopan Chimsa, Nedvěd na 2016. místě

13. 5. 2012 13:06
Pražský maraton vyhrál etiopský vytrvalec Deressa Chimsa.

Praha - Pražský maraton vyhrál etiopský vytrvalec Deressa Chimsa. Neoficiálním časem 2:06:25 zaostal za předloňským traťovým rekordem Keňana Eliuda Kiptanuie o 46 sekund. Nejlepší český běžec Jan Kreisinger skončil při svém maratonském debutu třináctý a výkonem 2:16:26 splnil olympijský limit.

Bez soupeře je těžké zlomit rekord

S téměř minutovou ztrátou za vítězem doběhl na druhém místě Keňan Stephen Tum, třetí byl při své maratonské premiéře Philemon Limo. "V závěru už to rychleji nešlo. Neměl jsem soupeře a bojovat jen s časem je hodně těžké," řekl České televizi pětatřicetiletý Chimsa.

Nejrychlejší ženou byla Keňanka Agnes Jepkemboi Kipropová, která proběhla cílem na Staroměstském náměstí v čase 2:25:40.

Běžel i Nedvěd

Na start osmnáctého ročníku pražského maratonu se postavilo přibližně 9000 lidí. Běžel i bývalý kapitán fotbalové reprezentace a držitel Zlatého míče Pavel Nedvěd. Skončil v čase 3:50:02 na 2016. místě. „Posledních pět kilometrů jsem ještě mohl zrychlit, žádná krize nepřišla, užil jsem si to,“
líčil a ukazoval krvavé puchýře. Doběhl do cíle se svým bývalým spoluhráčem ze Sparty i reprezentace Tomášem Votavou.

Pražský maraton:

Muži: 1. Chimsa (Et.) 2:06:25, 2. Tum 2:07:17, 3. Limo 2:09:25, 4. Bowen 2:10:05, 5. Kinyanjui 2:11:06, 6. Lomeriny (všichni Keňa) 2:12:13, ...13. Kreisinger 2:16:26, 16. Pechek 2:18:51, 17. Krupička (všichni ČR) 2:18:52.

Ženy: 1. Kipropová 2:25:41, 2. Chepchirchirová (obě Keňa) 2:26:50, 3. Debeleová (Et.) 2:27:15, ...9. Pastorová (ČR) 2:39:42.