reklama
 
 

Pražský baseballový týden začíná, přijedou dva americké týmy

23. 6. 2015 10:57
V úterý odpoledne začne v pražském Eagles Parku již 34. ročník jednoho z nejprestižnějších baseballových turnajů na starém kontinentě pod názvem Pražský baseballový týden.

Praha - V úterý odpoledne začne v pražském Eagles Parku již 34. ročník jednoho z nejprestižnějších baseballových turnajů na starém kontinentě pod názvem Pražský baseballový týden.

Diváci se opět můžou těšit na dva české reprezentační výběry (senioři a U18), dále německou osmnáctku, reprezentaci Velké Británie a dva americké výběry. Planet Baseball přiveze výběr vysokoškoláků ze Spojených státu a International Stars opět posbíral nejlepší americké hráče hrající v Evropě.

Favority Američané

Posledně jmenovaný celek bude také hlavním favoritem turnaje, protože bude obhajovat vítězství z posledních dvou ročníků. Tím by vyrovnal historický zápis jiného amerického týmu AIST, kterému se to povedlo v letech 2010-2012. Mezi největší kandidáty na výhru lze zařadit také českou reprezentaci, která čeká na úspěch v podobě prvenství na tomto turnaji od roku 2008.

Turnaj otevře slavnostním nadhozem Steven Kashkett z amerického velvyslanectví dnes večer v 17:50. Předcházet mu bude další slavnostní moment, kdy budou do Síně slávy Českého baseballu uvedeni dva nový členové – Miroslav Duffek a Bohumil Čuta. V šest hodin pak ke svému prvnímu zápasu nastoupí reprezentační výběr Česka. Ten má většinu svých utkání naplánované na šestou hodinu večerní, pouze v sobotu nastoupí již ve dvě odpoledne, protože večerní čas je vyhrazený finálovému utkání.

Junioři se připraví na ME

Pro juniorskou reprezentaci bude tento turnaj přípravou na domácí Mistrovství Evropy. To se rozehraje již za měsíc v Ostravě, a proto budou tyto zápasy výborným ukazatelem síly našich mladíků. Velkou nápovědou bude hlavně zápas proti stejně starým vrstevníkům z Německa, kteří dlouhodobě patří mezi špičku v Evropě.

Nedílnou součástí této akce je také Pražský softballový týden, který napíše již svou sedmnáctou kapitolu. V něm česká softballová reprezentace obhajuje titul z posledních dvou let. Fanoušci pálkových her si tak určitě přijdou na své.

autor: Jan Jabrocký | 23. 6. 2015 10:57

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama