Právník Šťovíček bude působit jako rozhodce CAS

ČTK ČTK
11. 12. 2015 12:39
Třiačtyřicetiletého Šťovíčka, který zastupoval například cyklistu Romana Kreuzigera v kauze jeho dopingového obvinění, nominoval na funkci s čtyřletým obdobím ČOV a nyní jeho angažmá potvrdil ICAS, řídící orgán arbitráže.
Jan Šťovíček
Jan Šťovíček | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Expert na sportovní právo Jan Šťovíček bude od 4. ledna na seznamu rozhodců Mezinárodní sportovní arbitráže (CAS). Předseda Legislativní rady Českého olympijského výboru bude v této instituci jediným českým zástupcem.

Třiačtyřicetiletého Šťovíčka, který zastupoval například cyklistu Romana Kreuzigera v kauze jeho dopingového obvinění, nominoval na funkci s čtyřletým obdobím ČOV a nyní jeho angažmá potvrdil ICAS, řídící orgán arbitráže. Právník se tak stane po Gerhardtu Bubníkovi druhým Čechem mezi několika stovkami arbitrů.

"Je to dobrá zpráva pro všechny české sportovce či federace, kteří by se chtěli na ten soud obracet. Všechny národnosti mají tendence volit si za rozhodce svého spoluobčana," uvedl na iDnes.cz Šťovíček, který je i členem disciplinární komise Mezinárodní motocyklové federace (FIM).

"Když je rozhodce ze stejné země jako účastník, leckdy rozumí lépe specifikům případu, snáz pochopí stanovisko s ohledem na národní specifičnost nebo mentalitu," vysvětlil Šťovíček.

CAS řeší velké spory mezi světovými federacemi, velkokluby či sportovními hvězdami, ale i lokální záležitosti. Věnuje se disciplinárním, statutárním či dopingovým záležitostem. Funguje jako nejvyšší orgán, k němuž se účastníci řízení odvolávají, pokud nesouhlasí s verdiktem mezinárodních federací.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 16 minutami

V centru Bagdádu došlo ke dvěma útokům. Během výbuchů zemřelo nejméně 28 lidí

Při dvou sebevražedných útocích na rušném bagdádském tržišti přišlo ve čtvrtek o život nejméně 28 lidí a dalších 73 bylo zraněno. K útoku se dosud nikdo nepřihlásil. V minulosti za podobnými atentáty ale stáli radikálové z teroristické organizace Islámský stát (IS). S odkazem na irácké úřady o tom informovala agentura AP.

Útoky zasáhly obchodní čtvrť Báb aš-Šarkí v době, kdy se země potýká se zvýšeným politickým napětím kvůli ekonomické krizi a předčasným volbám plánovaným na říjen. Irácká armáda uvedla, že zahynulo 28 lidí a dalších 73 bylo zraněno, někteří vážně. Nemocnice v Bagdádu po útoku aktivovaly tzv. traumaplán. Podle mluvčího armády příslušníci bezpečnostních složek před útokem pronásledovali dva sebevražedné atentátníky. Ti se poté odpálili na náměstí Tajaran.

Jde o první útoky v rušné bagdádské obchodní čtvrti za poslední tři roky. Naposledy se na místě odpálil sebevražedný atentátník v roce 2018 krátce poté, co tehdejší premiér Hajdar Abádí oznámil, že teroristická organizace Islámský stát byla v Iráku poražena.

Zdroj: ČTK
Další zprávy