reklama
 
 

Práce s mentální koučkou slaví úspěch. Sluková s Hermannovou jedou na MS ve skvělé formě

16. 7. 2017
Plážové volejbalistky Markéta Sluková Nausch a Barbora Hermannová jedou před mistrovství světa na vítězné vlně. Je za tím mentální koučink i kvalitní jarní příprava.

Praha - Lépe snad formu ani načasovat nešlo. Plážové volejbalistky Markéta Sluková Nausch a Barbora Hermannová těsně před mistrovství světa zazářily na dvou majorech, v Poreči braly senzační stříbro, v Gstaadu byly páté. Na žebříčku se posunuly na páté místo a staly se nejlepším párem Evropy.

Na jaře si přitom podobně jako další světové dvojice stěžovaly na rozkouskovaný kalendář World Tour, který v novém olympijském cyklu nenabízí příliš turnajů. Dlouho tak jen trénovaly a jezdily po soustředěních, v létě si ale všechno sedlo.

"Nedá se úplně říct, že jsme samy sebe překvapily. To, že umíme zavařit i těm nejlepším týmům, jsme věděly už z minulého roku. Letos se nám ale povedla naše nejlepší hra ukázat ve více zápasech za sebou a to nás pak dokázalo dostat v turnajích hodně daleko," řekla v Aktuálně.cz Hermannová.

V minulé sezoně se české jedničky dokázaly na poslední chvíli prodrat kvalifikací na olympijské hry, na nich se pak v Riu sice dostaly ze skupiny, ale dál už to nešlo. Největší rezervy viděly v tom, že ten nejlepší výkon nedokážou přivolat v tu správnou dobu, teď se jim to daří.

"Je o konstantní práci a nesmíme se nechat ukojit výsledky. Pravdou je, že letos se nám v tomhle ohledu daří a velkou částí za tím stojí příprava, kterou tomu věnujeme a lidi, s kterýma spolupracujeme," dodává Hermannová.

Český pár nadále vede manžel Slukové Simon Nausch, novinkou ovšem je, že začaly spolupracovat s psychickou koučkou.

S klidnou hlavou roste i herní sebevědomí

"Simon se z nás snaží dostat co nejvíc po taktické a technické stránce a naše nová koučka Katka se s námi připravuje po stránce psychické. Tam jsme letos zaznamenaly velký pokrok a jsme moc rády, že to jde takhle vidět na hřišti a ty medaile a top výsledky jsou jako sladká odměna," vysvětluje Sluková Nausch. 

Připravit na turnaj hlavu je stejně důležité jako zbytek těla. "Prošly jsme na hřišti různě těžkými a nepříznivými situacemi, které jsme zvládly ukočírovat hlavně co se psychiky a bojovnosti týče. To se pak herní sebevědomí zvyšuje automaticky," říká. 

Po dvou úspěšných majorech ani neproběhla žádná oslava. "Daly jsme si jeden drink. "Ono když hrajete v turnaji dlouho do těch finálních dní, většinou jste hrozně unavení a už se těšíte, až se vyklopíte do postele. Navíc my zrovna nejsme velké pařmenky, tak si to potom oslavíme po ukončení sezony, až bude víc času," přiznává Hermannová.

Ani to, že jsou nyní světovými pětkami, zase tolik neprožívají. "Být v žebříčku mezi těmi nejlepšími je krásný pocit a určitě se tam budeme chtít do budoucna udržet. Ale taky jsme si vědomy toho, že na tour letos chybí pár top týmů, které se například léčí ze zranění nebo čekají potomky," říká skromně Sluková Nausch.

S takovým postavením v žebříčku by tak měly automatický být jedněmi z favoritek letošního šampionátu Ve Vídni, který startuje na konci července. O tom ale zatím nechtějí moc slyšet.

"O našich cílech se samozřejmě bavíme víc a víc, jak se to blíží. "Určitě bychom chtěly dojít co nejdál, ale abychom nebyly svázány očekáváním z předchozích výsledků, musíme se od nich zkusit oprostit a vzít šampionát jako jeden z dalších z turnajů a hrát zápas od zápasu se stejnou přípravou, s jakou to fungovalo do teď," myslí si Hermannová.

Při losování šampionátu byly šestým nasazeným párem a se svou skupinou jsou spokojené. Utkají se totiž se soupeřkami z Finska, Paraguaye a Kostariky.

"Na druhou stranu toho o nich moc nevíme. Na naši tour se nepohybují, a tak budeme mít méně informací o jejich hře. Kdežto Finky, ty zase známe moc dobře. Byly jsme společně i na soustředění v JAR a je to jeden z týmů, který je kamarádský a vždycky je rády potkáme. Nejspíš to mezi námi bude duel, který rozhodne o tom, kdo vyhraje skupinu," uvažuje Sluková.

autor: Miroslav Harnoch | 16. 7. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama