Pozemkáři o Londýn bojovat budou. I díky sexy kalendáři

Sport ČTK Sport, ČTK
16. 4. 2012 16:30
MŠMT pomohlo týmu dotací pět milionů korun
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Praha - S cílem překvapit a pokusit se vybojovat poprvé v historii účast na olympijských hrách vyrazí v pátek čeští pozemní hokejisté na kvalifikační turnaj do Japonska.

Největším problémem bylo finanční zajištění náročné akce, Českému svazu pozemního hokeje pomohla dotace ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ve výši pěti milionů korun.

Účast v kvalifikaci si vybojovali čeští reprezentanti loni v srpnu na mistrovství Evropy na Ukrajině a po nasazení do skupiny v Japonsku intenzivně hledali pomoc s financováním.

Čtěte také:
Nahé sportovkyně potřebují peníze. Zůstaly v Sazce

"Můžeme oficiálně prezentovat, že jsme dotaci od ministerstva dostali a můžeme odjet na kvalifikaci," řekl na tiskové konferenci v Praze předseda reprezentační komise ČSPH a zároveň brankářská opora reprezentace Filip Neusser.

Šéf svazu: Jsem překvapen, jak se kalendář ujal

Svaz nemohl kompletně účast pozemkářů financovat z vlastních zdrojů, protože by tím ohrozil své fungování. Dostal také na přípravu bezúročnou půjčku 400 tisíc korun od Českého olympijského výboru.

"S velkým zájmem sledujeme cestu mužského pozemního hokeje. V historii olympijských her už získal v roce 1980 v Moskvě stříbrnou medaili, tehdy to byly dámy. Snažili jsme se vypomoci, aby příprava na kvalifikaci byla optimální," prohlásil místopředseda ČOV František Dvořák.

Mužským kolegům pomohly při shánění peněz také české reprezentantky, které nafotily kalendář a výtěžek jim věnovaly. "Jsem šťastný, že dámy udělaly takové gesto, a jsem překvapen, jak se kalendář ujal. Prodalo se jich mezi 800 až 900 a čistý zisk byl 130 tisíc korun," doplnil Neusser.

"Všechno jsou to moje kamarádky, je to obrovsky sympatické gesto, Odráží náš vztah. Jsme jedna přátelská komunita a budeme to ženám dlužit," doplnil další reprezentant David Vacek.

"Naše šance nejsou vysoké, ale jsou nejvyšší v historii"

Díky tomu může osmnáctičlenný kádr s pětičlenným realizačním týmem bojovat o svůj sen. V Kakamigahaře budou Češi hrát od 26. dubna do 6. května s domácím Japonskem, Jihoafrickou republikou, Rakouskem, Čínou a Brazílii.

Společná fotografie.
Společná fotografie. | Foto: Lucie Žemberyová/Erasport.cz

Těchto šest týmů se utká každý s každým a následně se bude hrát o umístění. O letenku do Londýna se bude hrát v souboji prvního s druhým týmem.

"Měli jsme jasný cíl postoupit na olympiádu. Nevypadalo to růžově, když bylo v naší skupině Španělsko, které ale vyměnila hratelnější Jihoafrická republika. Nejsme favorité, jsme ale připraveni nejvíc, jak jsme kdy byli, a máme nejlepší tým. Moc se těším do Japonska a jsem přesvědčen, že uspějeme," prohlásil trenér národního týmu Michal Toms.

Jeho asistentem bude Němec Christopher Faust, který se stal novým sportovním ředitelem ČSPH.

Podle světového žebříčku je český tým na 23. místě, tedy až na páté pozici z účastníků kvalifikace za JAR (12.), Japonskem (15.), Čínou (17.) a Rakouskem (21.). Níže postavená je pouze Brazílie (42.).

Ale český tým v úspěch věří. "Naše šance nejsou vysoké, ale jsou asi nejvyšší v historii a chceme toho využít," dodal Vacek.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy