Powell si v Ostravě zaběhl dvě stovky během dvaceti minut

David Procházka
27. 6. 2013 21:22
Asafa Powell, jamajský sprinter, musel na mítinku Zlatá tretra Ostrava absolvovat svou stometrovou trať během dvacet minut kvůli ulitému startu kajmanského závodníka dvakrát.
Asafa Powell absolvoval stometrovou trať v Ostravě kvůli ulitému startu dvakrát během dvaceti minut. | Foto: Reuters

Ostrava - Jamajský sprinter Asafa Powell byl náhradou za hvězdného krajana Usaina Bolta, který se týden před mítinkem Zlatá tretra Ostrava organizátorům omluvil a který do Ostravy v posledních letech pravidelně jezdil.

Na stovce se Powell chystal na svou 89. stovku pod deset sekund. Jenže nakonec kvůli ulitému startu absolvoval dva sprinty s dvacetiminutovou přestávkou.

Obvykle, když některý z aktérů ulije start, startér závod zavčasu přeruší. Jenže v Ostravě všichni běželi až na značku 80 metrů, Powell dokonce v čase 9,97 proběhl i cílovou metu. Po dlouhém vysvětlování přišel distanc Kemara Hymana z Kajmanských ostrovů a po dvaceti minutách se závod opakoval.

Powell: Jako bych běžel čtyřstovku

Tentokrát už byly časy horší, Asafa Powell zvítězil opět, ale pod deset sekund se nedostal. Čas byl 10,06. „To je zklamání, ale už jsem neměl tolik energie a sil. Bylo to dost náročné. Připadal jsem si jako, kdybych běžel čtyřstovku,“ uvedl Asafa Powell.

Před lety v roce 2005 běžel v Ostravě neoficiální nejrychlejší stovku v prudkém dešti (9,85), tentokrát běžel možná dvě nejrychlejší stovky v dvacetiminutovém rozestupu. „Raději bych si nechal počítat tu první, ale nedá se nic dělat,“ zklamaně dodal.