Povinné vítězství. České florbalistky čekají ve čtvrtfinále MS Polky

ČTK ČTK
8. 12. 2015 19:55
V roli jasných favoritek půjdou české florbalistky do čtvrtfinále mistrovství světa v Tampere proti Polsku, které v dnešním předkole play off porazilo Rusky 4:1. Svěřenkyně trenéra Miroslava Janovského budou proti sedmému týmu minulého šampionátu v roce 2013 v Brně a Ostravě útočit na čtvrtou semifinálovou účast za sebou.
České florbalistky by měla čekat ve čtvrtfinále snadná práce.
České florbalistky by měla čekat ve čtvrtfinále snadná práce. | Foto: Martin Flousek, Český florbal

Tampere (Finsko) - V roli jasných favoritek půjdou české florbalistky do čtvrtfinále mistrovství světa v Tampere proti Polsku, které v dnešním předkole play off porazilo Rusky 4:1. Svěřenkyně trenéra Miroslava Janovského budou proti sedmému týmu minulého šampionátu v roce 2013 v Brně a Ostravě útočit na čtvrtou semifinálovou účast za sebou.

"Naším cílem bude postoupit. Je to play off, takže je jedno, jakým výsledkem to bude. To opravdu nikoho nezajímá," řekl novinářům Janovský. Očekává podobný zápas jako v základní skupině s Lotyšskem (15:2) a Německem (9:1).

Utkání začne ve středu ve 14:30 SEČ, přímým přenosem jej vysílá ČT sport.

"Snažím se vždycky vžít do mysli soupeře. My budeme favoritem zápasu a pro něj to bude něco podobného, jako když my hrajeme se Švédskem nebo s Finskem. Dá se ten zápas vyhrát, je to ale třeba jeden z deseti," nechce Janovský podceňovat možnosti outsidera. "Jsme přesvědčení, že budou hrát totální hranu. A my nejsme tak dobří, abychom mohli zápas s takovým soupeřem odehrát na devadesát procent, protože pak se trápíme."

Zopakují Češky debakl z posledního zápasu?

S Polskem si český tým zopakuje čtvrtfinálový souboj z minulého šampionátu v Ostravě. Tehdy domácí výběr vyhrál 10:1. Ze čtyř vzájemných utkání mají Češky na kontě čtyři výhry při celkovém skóre 34:5.

"Považuji Polsko za jedno z příjemných překvapení tohoto šampionátu. Viděli jsme části jejich zápasů a opravdu se prezentují velice dobře. Jsou kompaktní v obraně. Mají velice slušné přesilové hry s Elou Piotrowskou, která hrála v české extralize," uvedl Janovský. "Soustředí se na bránění a mají rychlé protiútoky. Podobným stylem hrálo i Lotyšsko a Německo a teď ten soupeř bude zase o kousíček silnější."

Očekává opět dobývaní polské obrany. "Bude to třetí velice podobný soupeř na šampionátu. Opět s obranou 2-1-2, pravděpodobně znovu hluboko na jejich půlce a zase budeme muset pravděpodobně bušit do jejich zavřené obrany," dodal Janovský.

Kapitánka Denisa Billá si přeje, aby čtvrtfinálový sok český tým prověřil a zápas jej nachystal i na další fázi turnaje. Při vyplnění papírových předpokladů by Češky čekal v pátek v semifinále souboj s domácím Finskem.

"Pro nás by bylo jedině dobře, kdyby to byl trošku vyrovnanější zápas, aby nás to prověřilo do obrany, protože nám to moc nefungovalo," řekla Billá, kterou ve středu čeká 99. zápas v národním týmu.

 

Právě se děje

Další zprávy