Potvrzeno, Kreuziger Tour nepojede. V nominaci Saxa chybí

Sport Sport
30. 6. 2014 13:44
Český cyklista Roman Kreuziger podle očekávání chybí v nominaci týmu Saxo-Tinkoff na letošní Tour de France.
Roman Kreuziger na Tour de France 2013
Roman Kreuziger na Tour de France 2013 | Foto: Facebook Saxo-Tinkoff

Praha - Český cyklista Roman Kreuziger podle očekávání chybí v nominaci týmu Saxo-Tinkoff na letošní Tour de France.

Důvodem jsou nesrovnalosti v jeho biologickém pasu, které řeší UCI a antidopingová komise (více zde).

Aktuálně.cz ostatně tuto skutečnost Kreuziger oznámil již včera. „Je to nepříjemné, ale věřím, že to dobře dopadne. Jen to bude chtít čas. Tour de France určitě nejedu, ale o dalším programu budu informovat.“

V nominaci týmu každopádně figurují Alberto Contador, Michael Rogers, Nicolas Roche, Rafal Majka, Jesús Hernandez, Sergio Paulinho, Daniele Bennati, Matteo Tosatto a Michael Mørkøv.

"Letos bylo velmi těžké vybrat ten správný tým, měli jsme velkou skupinu kandidátů, ze které jsme pečlivě vybírali. Všichni měli skvělé výsledky, ale vybírali jsme nejen podle individuálních kvalit, ale také schopnosti spolupráce v týmu, jehož hlavním cílem je, aby Alberto Contador vyhrál Tour," prohlásil manažer týmu Bjarne Riis.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Lidé v říjnu utráceli více za oblečení, počítače, ale také za potraviny

Tržby obchodníků v říjnu zpomalily tempo meziročního růstu na 3,4 procenta ze zářijových revidovaných 7,1 procenta. Lidé utráceli více za oblečení, počítačovou techniku, ale také za potraviny. Naopak u čerpacích stanic se tržby za prodej pohonných hmot snížily o 0,3 procenta, šlo o druhý letošní pokles po květnu.

Tradičně nejrychleji rostl prodej zboží v e-shopech, tempo meziročního růstu ale zpomalilo ze zářijových 25,8 na 16,8 procenta. 

Letošní říjen měl o jeden pracovní den méně než loňský, po očištění o kalendářní vlivy byly tržby meziročně vyšší o 4,6 procenta. V meziměsíčním srovnání tržby stagnovaly.

Další zprávy