Potvrzeno, Kreuziger Tour nepojede. V nominaci Saxa chybí

Sport Sport
30. 6. 2014 13:44
Český cyklista Roman Kreuziger podle očekávání chybí v nominaci týmu Saxo-Tinkoff na letošní Tour de France.
Roman Kreuziger na Tour de France 2013
Roman Kreuziger na Tour de France 2013 | Foto: Facebook Saxo-Tinkoff

Praha - Český cyklista Roman Kreuziger podle očekávání chybí v nominaci týmu Saxo-Tinkoff na letošní Tour de France.

Důvodem jsou nesrovnalosti v jeho biologickém pasu, které řeší UCI a antidopingová komise (více zde).

Aktuálně.cz ostatně tuto skutečnost Kreuziger oznámil již včera. „Je to nepříjemné, ale věřím, že to dobře dopadne. Jen to bude chtít čas. Tour de France určitě nejedu, ale o dalším programu budu informovat.“

V nominaci týmu každopádně figurují Alberto Contador, Michael Rogers, Nicolas Roche, Rafal Majka, Jesús Hernandez, Sergio Paulinho, Daniele Bennati, Matteo Tosatto a Michael Mørkøv.

"Letos bylo velmi těžké vybrat ten správný tým, měli jsme velkou skupinu kandidátů, ze které jsme pečlivě vybírali. Všichni měli skvělé výsledky, ale vybírali jsme nejen podle individuálních kvalit, ale také schopnosti spolupráce v týmu, jehož hlavním cílem je, aby Alberto Contador vyhrál Tour," prohlásil manažer týmu Bjarne Riis.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady dnes vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy