Poslední sezona? Strachová chce lyžovat, ale také rodinu

ČTK ČTK
30. 9. 2014 13:28
Slalomářka Šárka Strachová se chystá na novou sezonu ve světovém poháru. Jestli bude poslední, to se teprve uvidí.
Šárka Strachová.
Šárka Strachová. | Foto: Reuters

Praha - Před třináctou sezonou mezi elitou se sjezdařka Šárka Strachová cítí duševně v pohodě a lyžuje s větší radostí. Bývalá mistryně světa a bronzová olympijská medailistka ve slalomu z Vancouveru 2010 ale cítí i touhu po založení rodiny, ještě však neví, jestli nadcházející zima bude její poslední.

"Nechme se překvapit, já sama nevím," řekla devětadvacetiletá Strachová na dnešním setkání s médii. V průběhu rozhovoru spočítala, že ji čeká třináctá sezona ve světovém poháru. A věří, že to bude šťastná třináctka.

"Tak určitě to může být i poslední sezona, ale nemusí. Budu se řídit svojí intuicí, která mi po minulé zimě řekla, že u toho ještě mám zůstat. Uvidíme, co mi řekne po sezoně."

V přípravě zkoušela i thajský box

Strachová má za sebou vydařenou letní přípravu, do které nově zařadila thajský box, a minulý týden se vrátila ze soustředění v Argentině. "Cítím se zase o velký kus klidnější a lyžuju s ještě větší radostí. Po fyzické i po té duševní stránce se cítím velmi dobře. A kdybych v sobě necítila potenciál a chuť vítězit, tak bych toho nechala," řekla.

Jezdit bude jenom slalom a obří slalom, kterým sezonu začne na ledovci v Söldenu 25. října. Konkrétní cíle si tradičně nedává. "Chci být co nejrychlejší a zajet top výsledek v každém závodu a uvidíme, jak na tom budou soupeřky," usmála se a ujistila, že jí nechybí motivace prát se s lesem branek na zledovatělém svahu. "Chci se zase kousek posunout dál a hledat si své hranice a vyplňovat rezervy, které cítím. Je to o objevování svých možností, kam až se můžu dostat a zajít," doplnila.

Bude jezdit uvolněněji

Strachová má ze slalomů doma kompletní sadu medailí z mistrovství světa a z olympiády bronz. V kariéře už měla dvakrát na dosah také zisk malého křišťálového glóbu za točivou disciplínu, po kterém vždy hodně toužila. Ráda by blyštivý pohár do své sbírky přidala, ale neupíná se k němu tak dychtivě jako dřív.

"Podařilo se mi na něj přestat myslet tak intenzivně a pomohlo mi to. Budu jezdit uvolněněji, protože jsem si připustila, že se to může podařit, ale taky nemusí," řekla svěřenkyně rakouského trenéra Klause Mayrhofera. "Dřív jsem si vysnila, že to tak bude, a myslím, že mě to svazovalo. Letos pro to udělám maximum, ale vím, že tam je možnost, že to nevyjde. Nechám se překvapit, co přijde," řekla.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Slovenská opozice se nedohodla na velké koalici

Slovenské opoziční strany se ve čtvrtek nedokázaly dohodnout na vytvoření velké koalice, takzvaného "bloku změny", ve kterém by společně šly do parlamentních voleb v únoru příštího roku. Zkomplikovaly si tak podle agentury Reuters svůj cíl, že vystřídají vládní koalici tří stran vedenou levicovou stranou Směr, která dominuje slovenské politice v poslední dekádě.

Podpora Směru u voličů klesla po loňské vraždě investigativního novináře a jeho snoubenky, která vyvolala masové protesty proti korupci. Dlouholetý premiér Robert Fico se musel vzdát funkce v čele vlády, ale jeho koalice přežila. Vládu vede Peter Pellegrini, kterého si Fico vybral, a Směr je opět pokládán za favorita voleb.

Reuters poznamenal, že opozice v boji proti zkorumpovanému systému dosáhla obrovského úspěchu vítězstvím liberální právničky Zuzany Čaputové v loňských prezidentských volbách. Ale není jisté, zda tento úspěch dokáže zopakovat i v parlamentních volbách.

Zdroj: ČTK
Další zprávy