Poslední příprava na velký titul. "Mlátička z Děčína" chce napodobit Bytyqi

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
23. 1. 2016 10:07
Lucii Sedláčkovou čeká poslední duel před šancí zaboxovat si o velký titul. Sobotní souboj se Slovenkou Dianou Kulinovou ale musí bezpodmínečně vyhrát.
Zleva: Lucie Sedláčková a Diana Kulinová na pátečním vážení.
Zleva: Lucie Sedláčková a Diana Kulinová na pátečním vážení. | Foto: SES Boxing

Praha – Pokud všechno vyjde dle plánu, již brzo čeká na duo českých boxerek Fabiana Bytyqi - Lucie Sedláčková první titulová šance kariéry. Zbývá udělat poslední krok, tedy aby druhá jmenovaná napodobila svoji parťačku a ovládla ve své pérové váze sobotní česko-slovenské derby s Dianou Kulinovou.

Teprve jednadvacetiletá mistryně republiky z roku 2014 a držitelka stříbra z roku 2013 narazí v německém Halle na o rok mladší slovenskou juniorskou šampionku a účastnici juniorskému světového šampionátu, která je v profi-ringu zatím taktéž neporažená.

Sedláčková se soupeřky nebojí

"My s Fabčou jely také na juniorské mistrovství Evropy, takže tahle novinka mě nijak nesvazuje," usmívala se před odjezdem do Německa členka SES Team Czech Republic. Do něj necestovala s trenérem a manažerem Lukášem Konečným, ale právě s Bytyqi.

"Lucka nemá řidičák, ale Fabča řídí dobře. Sice jezdí pomalu, ale to myslím v tomhle počasí nevadí," prozradil něco na své ovečky Konečný, který za oběma vyrazil s několikahodinovým zpozděním.

Obě krásky se tak bez něj musely obejít na pátečním vážení, žádný vážnější problém to ale nezpůsobilo. Sedláčková sice nesplnila limit pro pérovou váhu (57,2 kg), který převážila o 900 gramů, jenže naprosto stejně si vedla i její slovenská soupeřka.

Češka se zodpovědnosti nebojí

Do zápasu už půjde celý tým společně, Bytyqi totiž bude v Halle fungovat coby pomocný trenér v rohu své kamarádky a parťačky. I to ukazuje na zatím dokonale fungující soukolí, kterému ke splnění prvního velkého cíle – titulového zápasu – chybí poslední zub: sobotní výhra Sedláčkové.

"Je pravda, když mi Luky napsal, že vyhrát musím, začalo mi to trochu vrtat v hlavě, ale já to hned vypustila, protože musím jít do zápasu s čistou hlavu. Chci samozřejmě vyhrát, ale také si zápas užít a brát ho spíše jako přípravu před titulovým zápasem a nabrat díky němu další zkušenosti, které mi mohou následně pomoct," uvědomuje si tíhu okamžiku Sedláčková.

V ringu bude i Holec

Bojovnice přezdívaná pro svůj dravý a agresivní styl "Mlátička z Děčína" bude mít ale v Erdgas Arena podporu místních fanoušků, kteří si české duo boxerských krásek už stihlo zamilovat, zápas navíc budou moct sledovat také její příznivci v Česku. Přímý přenos z galavečera vysílá stanice Nova Sport od 20:30 hodin a své vysílání odstartuje právě duelem Sedláčkové s Kulinovou.

A ani poté není třeba od obrazovek utíkat. Hned v následujícím souboji vyzve domácí talent Felixe Lamma český bijec Jan "Kačer" Holec, který už v minulosti ukázal, že favoritům na jejich půdě umí zle zatopit! Vrcholem gala pak bude duel mezi další domácí hvězdičkou Dominikem Böselem a Maďarem Balaszem Kelemanem. Bösel v něm bude hájit pozici jedničky federace WBO v polotěžké váze.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Podezřelého z napadení seniorky v metru poslal soud do vazby, hrozí mu dva roky vězení

Pražská policie muže podezřelého z útoku na seniorku v metru obvinila z trestných činů výtržnictví a ublížení na zdraví. Soud ho poslal do vazby. Hrozí mu až dva roky vězení. Řekl to v pátek mluvčí pražské policie Richard Hrdina. Na webu znovu požádal o to, aby se policii ozvali svědci napadení. Pachatel minulý týden zaútočil na Proseku na devadesátiletou ženu, která špatně vidí a pohybuje se o holi. Bil ji do obličeje, když ho požádala o uvolnění sedadla.

Policie o napadení informovala ve středu. Podezřelého zadržela ve čtvrtek ráno v Praze 5 podle informací od revizora dopravního podniku. Útočníka poznal na videozáznamu, který policie zveřejnila.

Seniorka si chtěla minulý týden ve středu v soupravě metra ve stanici Prosek sednout na sedadlo, na kterém muž ležel a celé ho zabíral. Když ji napadl, zastali se jí další cestující. Útočníka se jim sice zadržet nepodařilo, kamera ve stanici ale zachytila jeho tvář. Ženu kvůli zranění v obličeji ošetřili zdravotničtí záchranáři. Útočník jí také poškodil brýle, škoda je více než 3000 korun.

Zdroj: ČTK
před 55 minutami

Dirigent Rattle, manžel Kožené, po brexitu zažádal o německé občanství

Slavný britský dirigent sir Simon Rattle zažádal o německé občanství. Pětašedesátiletý liverpoolský rodák a manžel české mezzosopranistky Magdaleny Kožené tak učinil v reakci na brexit. "Stejně jako pro mnohé to také pro mě bude nezbytné," vysvětluje Rattle, jenž před pandemií běžně hostoval u předních evropských orchestrů.

Tento týden překvapil svět klasické hudby, když oznámil, že roku 2023 skončí ve vedení London Symphony Orchestra. Od stejného roku Rattle povede Bavorský symfonický rozhlasový orchestr sídlící v Mnichově. Rozhodl se tak především proto, aby mohl být nablízku Kožené a jejich třem dětem, se kterými žijí v Berlíně. Faktorem byl ale také brexit.

"Fakt, že muzikanti a obecně umělci náhle musí žádat o víza pro cestu do Evropy, rozhodně není tím slibovaným přínosem brexitu," zdůrazňuje Rattle. Podle agentury Reuters neskrývá rozhořčení a lituje, jak neblaze odchod Velké Británie z Evropské unie poznamená nejmladší generaci anglických hudebníků, kteří byli zvyklí na starém kontinentu studovat a vystupovat bez byrokratických překážek.

Zdroj: Reuters
Další zprávy