Poslední příprava na velký titul. "Mlátička z Děčína" chce napodobit Bytyqi

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
23. 1. 2016 10:07
Lucii Sedláčkovou čeká poslední duel před šancí zaboxovat si o velký titul. Sobotní souboj se Slovenkou Dianou Kulinovou ale musí bezpodmínečně vyhrát.
Zleva: Lucie Sedláčková a Diana Kulinová na pátečním vážení.
Zleva: Lucie Sedláčková a Diana Kulinová na pátečním vážení. | Foto: SES Boxing

Praha – Pokud všechno vyjde dle plánu, již brzo čeká na duo českých boxerek Fabiana Bytyqi - Lucie Sedláčková první titulová šance kariéry. Zbývá udělat poslední krok, tedy aby druhá jmenovaná napodobila svoji parťačku a ovládla ve své pérové váze sobotní česko-slovenské derby s Dianou Kulinovou.

Teprve jednadvacetiletá mistryně republiky z roku 2014 a držitelka stříbra z roku 2013 narazí v německém Halle na o rok mladší slovenskou juniorskou šampionku a účastnici juniorskému světového šampionátu, která je v profi-ringu zatím taktéž neporažená.

Sedláčková se soupeřky nebojí

"My s Fabčou jely také na juniorské mistrovství Evropy, takže tahle novinka mě nijak nesvazuje," usmívala se před odjezdem do Německa členka SES Team Czech Republic. Do něj necestovala s trenérem a manažerem Lukášem Konečným, ale právě s Bytyqi.

"Lucka nemá řidičák, ale Fabča řídí dobře. Sice jezdí pomalu, ale to myslím v tomhle počasí nevadí," prozradil něco na své ovečky Konečný, který za oběma vyrazil s několikahodinovým zpozděním.

Obě krásky se tak bez něj musely obejít na pátečním vážení, žádný vážnější problém to ale nezpůsobilo. Sedláčková sice nesplnila limit pro pérovou váhu (57,2 kg), který převážila o 900 gramů, jenže naprosto stejně si vedla i její slovenská soupeřka.

Češka se zodpovědnosti nebojí

Do zápasu už půjde celý tým společně, Bytyqi totiž bude v Halle fungovat coby pomocný trenér v rohu své kamarádky a parťačky. I to ukazuje na zatím dokonale fungující soukolí, kterému ke splnění prvního velkého cíle – titulového zápasu – chybí poslední zub: sobotní výhra Sedláčkové.

"Je pravda, když mi Luky napsal, že vyhrát musím, začalo mi to trochu vrtat v hlavě, ale já to hned vypustila, protože musím jít do zápasu s čistou hlavu. Chci samozřejmě vyhrát, ale také si zápas užít a brát ho spíše jako přípravu před titulovým zápasem a nabrat díky němu další zkušenosti, které mi mohou následně pomoct," uvědomuje si tíhu okamžiku Sedláčková.

V ringu bude i Holec

Bojovnice přezdívaná pro svůj dravý a agresivní styl "Mlátička z Děčína" bude mít ale v Erdgas Arena podporu místních fanoušků, kteří si české duo boxerských krásek už stihlo zamilovat, zápas navíc budou moct sledovat také její příznivci v Česku. Přímý přenos z galavečera vysílá stanice Nova Sport od 20:30 hodin a své vysílání odstartuje právě duelem Sedláčkové s Kulinovou.

A ani poté není třeba od obrazovek utíkat. Hned v následujícím souboji vyzve domácí talent Felixe Lamma český bijec Jan "Kačer" Holec, který už v minulosti ukázal, že favoritům na jejich půdě umí zle zatopit! Vrcholem gala pak bude duel mezi další domácí hvězdičkou Dominikem Böselem a Maďarem Balaszem Kelemanem. Bösel v něm bude hájit pozici jedničky federace WBO v polotěžké váze.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Fotbalisty Watfordu povede Pearson, bude třetím koučem v sezoně

Fotbalisty Watfordu povede ve zbytku sezony trenér Nigel Pearson, který se poslední celek tabulky pokusí zachránit v anglické lize. Na lavičce nahradí odvolaného španělského kouče Quiqueho Sáncheze Florese.

Šestapadesátiletý Pearson, bývalý trenér Leicesteru, bude už třetím koučem Watfordu v tomto ročníku. Mužstvo vstoupilo do ligy pod vedením Javiho Gracii, ten ale ve funkci vydržel jen do začátku září. Flores byl po špatných výsledcích odvolán v neděli.

Watford z patnácti ligových zápasů vyhrál jen jeden. Od udržení ho v současné době dělí sedm bodů.

Zdroj: ČTK
před 50 minutami

Švýcar Odermatt slaví v super-G v Beaver Creeku první výhru v SP

Švýcarský lyžař Marco Odermatt vyhrál superobří slalom v americkém Beaver Creeku a připsal si premiérové vítězství v seriálu Světového poháru. Druhého Nora Aleksandera Aamodta Kildeho porazil o desetinu sekundy. Vítěz úvodního super-G z Lake Louise, olympijský šampion Matthias Mayer z Rakouska, byl o další čtyři setiny třetí a upevnil si vedení v celkovém hodnocení SP.

Dvaadvacetiletý Odermatt se na trať spustil s číslem dvě a byl první, kdo dojel až do cíle. Jeho čas pak už nikdo nepřekonal. Všestranný Švýcar, jenž na loňském mistrovství světa juniorů získal pět zlatých medailí, tak potvrdil svůj talent i mezi elitou. Jeho dosavadním maximem v SP bylo druhé místo z obřího slalomu v Soldeu z minulé sezony.

"Bylo to na hraně, víc už bych přitlačit nemohl. Ale v super-G můžete být rychlý jedině tak, že pojedete na hraně. S číslem dvě to taky jinak nejde. Neměl jsem žádné informace, měl jsem v hlavě jen ideální linii a té jsem se držel," řekl.

V sobotu čeká lyžaře v Coloradu sjezd, v neděli je na programu obří slalom.

Další zprávy