Poslední příprava na velký titul. "Mlátička z Děčína" chce napodobit Bytyqi

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
23. 1. 2016 10:07
Lucii Sedláčkovou čeká poslední duel před šancí zaboxovat si o velký titul. Sobotní souboj se Slovenkou Dianou Kulinovou ale musí bezpodmínečně vyhrát.
Zleva: Lucie Sedláčková a Diana Kulinová na pátečním vážení.
Zleva: Lucie Sedláčková a Diana Kulinová na pátečním vážení. | Foto: SES Boxing

Praha – Pokud všechno vyjde dle plánu, již brzo čeká na duo českých boxerek Fabiana Bytyqi - Lucie Sedláčková první titulová šance kariéry. Zbývá udělat poslední krok, tedy aby druhá jmenovaná napodobila svoji parťačku a ovládla ve své pérové váze sobotní česko-slovenské derby s Dianou Kulinovou.

Teprve jednadvacetiletá mistryně republiky z roku 2014 a držitelka stříbra z roku 2013 narazí v německém Halle na o rok mladší slovenskou juniorskou šampionku a účastnici juniorskému světového šampionátu, která je v profi-ringu zatím taktéž neporažená.

Sedláčková se soupeřky nebojí

"My s Fabčou jely také na juniorské mistrovství Evropy, takže tahle novinka mě nijak nesvazuje," usmívala se před odjezdem do Německa členka SES Team Czech Republic. Do něj necestovala s trenérem a manažerem Lukášem Konečným, ale právě s Bytyqi.

"Lucka nemá řidičák, ale Fabča řídí dobře. Sice jezdí pomalu, ale to myslím v tomhle počasí nevadí," prozradil něco na své ovečky Konečný, který za oběma vyrazil s několikahodinovým zpozděním.

Obě krásky se tak bez něj musely obejít na pátečním vážení, žádný vážnější problém to ale nezpůsobilo. Sedláčková sice nesplnila limit pro pérovou váhu (57,2 kg), který převážila o 900 gramů, jenže naprosto stejně si vedla i její slovenská soupeřka.

Češka se zodpovědnosti nebojí

Do zápasu už půjde celý tým společně, Bytyqi totiž bude v Halle fungovat coby pomocný trenér v rohu své kamarádky a parťačky. I to ukazuje na zatím dokonale fungující soukolí, kterému ke splnění prvního velkého cíle – titulového zápasu – chybí poslední zub: sobotní výhra Sedláčkové.

"Je pravda, když mi Luky napsal, že vyhrát musím, začalo mi to trochu vrtat v hlavě, ale já to hned vypustila, protože musím jít do zápasu s čistou hlavu. Chci samozřejmě vyhrát, ale také si zápas užít a brát ho spíše jako přípravu před titulovým zápasem a nabrat díky němu další zkušenosti, které mi mohou následně pomoct," uvědomuje si tíhu okamžiku Sedláčková.

V ringu bude i Holec

Bojovnice přezdívaná pro svůj dravý a agresivní styl "Mlátička z Děčína" bude mít ale v Erdgas Arena podporu místních fanoušků, kteří si české duo boxerských krásek už stihlo zamilovat, zápas navíc budou moct sledovat také její příznivci v Česku. Přímý přenos z galavečera vysílá stanice Nova Sport od 20:30 hodin a své vysílání odstartuje právě duelem Sedláčkové s Kulinovou.

A ani poté není třeba od obrazovek utíkat. Hned v následujícím souboji vyzve domácí talent Felixe Lamma český bijec Jan "Kačer" Holec, který už v minulosti ukázal, že favoritům na jejich půdě umí zle zatopit! Vrcholem gala pak bude duel mezi další domácí hvězdičkou Dominikem Böselem a Maďarem Balaszem Kelemanem. Bösel v něm bude hájit pozici jedničky federace WBO v polotěžké váze.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 minutami

Kvůli pádu muže do kolejiště večer nejelo metro na části linky B

Téměř čtyři hodiny nejezdilo ve čtvrtek večer metro mezi stanicemi Smíchovské nádraží a Florenc na lince B. Kolem 19:30 spadl ve stanici Anděl do kolejiště člověk, provoz se podařilo obnovit až necelou hodinu před půlnocí, vyplývá z informací na webu pražského dopravního podniku. Asi čtyřicetiletý muž srážku se soupravou metra nepřežil. Lidé v daném úseku museli na tramvaj, jít pěšky nebo využít jinou linku metra. Na místě zasahovali záchranáři, hasiči pražského dopravního podniku a policisté.

"Bohužel i přes rychlý zásah naší posádky utrpěl muž ve věku zhruba 40 let zranění neslučitelná se životem, na místě zemřel," řekla ČTK mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Metro jezdilo bez omezení v úseku Zličín - Smíchovské nádraží a Florenc - Černý Most, v centrální části linky B byl provoz zastaven. Náhradní autobusy dopravce nezavedl, lidem doporučil využít tramvaje, hlavně linky 3 a 5, či přestup z tramvají na linku metra C.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Kremlík na ministerstvu dopravy zůstane, bude náměstkem svého nástupce Havlíčka

Vladimír Kremlík (za ANO) bude po svém odvolání z vlády působil na ministerstvu dopravy jako náměstek. Deníku Mladá fronta DNES (MfD) to během cesty v Izraeli řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Kremlík dnes skončil v čele ministerstva kvůli kritizované zakázce na informační systém k elektronickým dálničním známkám. V pátek ho nahradí vicepremiér Karel Havlíček (za ANO), který má podle Babiše až do konce funkčního období jeho vlády současně řídit i ministerstvo průmyslu a obchodu.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Bouře Gloria si ve Španělsku vyžádala již 13 obětí

Už třináct obětí si vyžádala bouře Gloria, která od víkendu sužuje Španělsko. Čtyři další lidé se pohřešují, informoval dnes server listu El País. Bouřka způsobila také značné materiální škody. Kvůli pomoci postiženým regionům se v pátek mimořádně sejde španělská vláda. Hladiny řek vytrvalý déšť zvýšil také na jihozápadě Francie.

Nejvíce obětí si bouře je ve Valencii, kde zahynulo pět lidí. Čtyři mrtvé hlásí Katalánsko, dva Andalusie a po jednom regiony Kastilie-León a Asturie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy